Güçlü, titreşimsiz ve kompakt: WPSFN

WPSFN, flanş bağlantılı çıkış mili ve içi boş şaftı olan spiroid konik dişli en küçük redüktör olarak, yüksek tork ve sarsıntısız çalışmayı bir araya getiriyor. Sonuç; yüksek hassaslıktan ve güçten ödün vermeyen son derece sessiz bir çalışma.

A+ A-

Neugart Redüktör

Neugart, yenilikçi redüktörü WPSFN’i ilk defa WIN Eurasia 2018 Fuarı’nda sergileyecek. Flanş bağlantılı çıkış mili ve içi boş şaftı olan en küçük spiroid konik dişli redüktör WPSFN, kesinlik ve senkronizasyona yöneltilen en yüksek beklentilere cevap verebiliyor.
Şirket, WPSFN ile yüksek hassasiyetli redüktör alanında konik dişli redüktör serisini genişletiyor. Ürün, standart flanş bağlantısı sayesinde son derece kolay ve hızlı bir şekilde entegre edilme özelliğine sahip. Spiral konik dişlisi ve helisel dişli planet kademesi, üretilecek hammaddeden en iyi kaliteyi elde etmek için optimum bir senkronizasyonu mümkün kılıyor.
WPSFN, flanş bağlantılı çıkış mili ve içi boş şaftı olan spiroid konik dişli en küçük redüktör olarak, yüksek tork ve sarsıntısız çalışmayı bir araya getiriyor. Sonuç; yüksek hassaslıktan ve güçten ödün vermeyen son derece sessiz bir çalışma.

Kompakt yapının merkezi önemi
Montaj yüksekliği çok az olan WPSFN, montaj yeri dar olan uygulamalar için mükemmel şartlar sunuyor. Kendi sınıfındaki diğer spiral konik dişli redüktörlerle karşılaştırıldığında, boyutlarına bağlı olarak yüzde 25’lere varan bir oranda daha az montaj yerine ihtiyaç duyuyor. Böylece müşteriler, makinalarındaki montaj yerinin dar olması halinde hassas bir tahrikten vazgeçmek zorunda kalmıyorlar.
WPSFN, 1 veya 2 kademeli redüktör olarak mevcut. 1 kademeli WPSFN’de, aktarma konik hipoid dişlide doğrudan açısal kademede gerçekleşiyor. Bu, flanş bağlantılı çıkış milinin ortasında çok yönlü kullanımı olan içi boş mile olanak tanıyor. 2 kademeli model, redüktör çıkış tarafında yüksek hassasiyette bir planet kademesi ile genişletildi. WPSFN bu şekilde, opsiyonel olarak <3 arcmin’lik bir indirgenmiş boşluk oranına ulaşabiliyor.

Hızlı montaj
Neugart’ın yüksek hassaslıktaki konik planet redüktörü, EN ISO 9409-1 ile uyumlu standart flanş bağlantısı sayesinde, flanş kanatları veya döner tabla gibi giriş bileşenlerinin kolay ve hızlı montajını sağlıyor. 1 kademeli WPSFN’ye entegre edilmiş içi boş mil, makina tasarımcılarına yeni ve esnek çözümler sunuyor. Milin içinden örneğin; besleme kabloları, başka hatlar ve miller geçirilebiliyor.
Sızdırmazlığı mükemmel olan WPSFN için toz veya tazyikli su hiçbir zorluk ifade etmiyor. Mükemmel bir sızdırmazlık radyal şaft keçesine sahip olan redüktör, en zorlu koşullar altında dâhi mükemmel bir şekilde çalışıyor. Akıllı tasarımı, IP 65 koruma sınıfı ile mükemmel bir şekilde korunuyor.
Yüksek kaliteli spiral konik dişli, optimum ve homojen bir senkronizasyon sunuyor. Yüksek hassaslıktaki 2 kademeli konik planet redüktör, helisel dişli planet kademesi ile son derece titreşimsiz çalışıyor. Bu şekilde, baskı makinalarından alınan resimlerin kalitesi çok daha fazla iyileşiyor. Takım tezgahlarında ve WPSFN redüktörlerinin kullanıldığı diğer uygulama alanlarında en yüksek yüzey kaliteleri alınıyor.

Boyutlandırma ve hesaplama yazılımı NCP 4.0
Neugart Calculation Program (NCP), aktarma mekanizmasının komple tasarımı için kullanılan bir yazılım. Girilen uygulama verilerini birkaç dakika içinde değerlendirerek, uygun motor-redüktör kombinasyonunu konfigüre ediyor. Neugart’ın bu mükemmel aracı sayesinde, doğru kullanım sadece birkaç tık uzakta. Aracın kullanıcıya sunduğu işlevselliği daha da artırmak için NCP komple yeniden tasarlandı. NCP 4.0, giriş bileşenlerini boyutlandırma konusunda mükemmel bir platform sunuyor. Yazılım, özel olarak ilk defa WIN Eurasia’da test edilecek.
15-18 Mart 2018 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirilecek WIN Eurasia Fuarı’nda müşterilerine tüm yeni ürünlerini sunacak olan Neugart Redüktör, Salon 3’te C160 no’lu standında ziyaretçilerini ağırlayacak.
Firma ve ürünleri hakkında daha ayrıntılı bilgi www.neugart.com adresinden edinilebilir.