Gök: “Uygulama Sihirbazı ile tüm sektörlerde yetenek açığını azaltıyoruz”

Universal Robots, Uygulama Sihirbazı ile otomasyonu herkes için erişilebilir hale getirmeye devam ediyor. Şirket son olarak, Uygulama Sihirbazı ile hem küçük, hem de büyük ve orta ölçekli şirketler için geliştirdiği çalışmalara bir yenisini ekledi.

A+ A-

İnsanla yan yana herhangi bir güvenlik kafesi olmadan güvenle çalışabilen (risk analizlerine bağlı olarak) cobot’larıyla öne çıkan Universal Robots, yeni geliştirdiği e-Series ile otomasyon teknolojisindeki değişimin amiral gemisi olmaya devam ediyor. Ayrıca; Uygulama Sihirbazı (Application Builder) ile hem küçük, hem de büyük ve orta ölçekli şirketler için geliştirdiği çalışmalara bir yenisini ekleyen şirket, Uygulama Sihirbazı aracıyla yetenek açığını kapatmaya devam ediyor. Cobot’ları ile tüm sektörlere çözüm sağlayan kuruluş, firmalara istedikleri uygulamayla ilgili baştan sona eksiksiz bir program şablonu ortaya çıkararak, maliyet ve üretim optimizasyonu sağlıyor.

“Komple program şablonu sağlıyor”
Uygulama Sihirbazı’nın seçilen bir uygulama için komple bir program şablonu sağladığını ifade eden Universal Robots Türkiye Satış Geliştirme Yöneticisi Kandan Özgür Gök, şunları söyledi: “Uygulama Sihirbazı'nda cobot kontrolörünün diğer ekipmanlarla nasıl ilişkilendirileceği anlatılıyor. Uygulama Sihirbazı, örneğin; cıvatalama için tork, paletleme için yerleşim şablonu, tutucular için dikkat edilmesi gereken detaylar gibi cobot'un özel uygulama gereksinimleriyle ilgili konularda katkılar sağlıyor, cobot'un nasıl programlanacağını gösteriyor. Bununla birlikte; kullanıcının seçimlerine göre oluşturulan program şablonu e-mail ile kullanıcıya gönderiliyor, kullanıcı programı cobot’a yükleyerek çalışmaya başlayarak, kısa sürede üretime başlayabiliyor. Uygulama Sihirbazı, başlangıç olarak en popüler 3 kolaboratif robot uygulaması; makina besleme, cıvatalama ve paketleme için kullanıcılara avantaj sağlıyor. Diğer uygulamalar için ise çalışmalara devam ediliyor.”“Yetenek açığı azalıyor”
Universal Robots’un kolay programlanan cobot’larının Uygulama Sihirbazı ile tüm sektörlerde yetenek açığını azalttığını vurgulayan Gök, “Yeni geliştirdiğimiz Uygulama Sihirbazı; çevrimiçi konfigürasyon aracılığıyla uygulama için gerekli olan uygun uç ekipmanı ve doğru robotu seçmek, farklı konfigürasyon seçenekleri için avantaj ve dezavantajları gözden geçirmek ve komple bir çözüm için gerekli becerileri öğrenmeniz için adım adım bir süreç sunuyor. Universal Robots+, Universal Robots Akademi ve en son yenilik Uygulama Sihirbazı gibi uygulamalarla robot kullanma kabiliyeti artıyor. Herkese başarılı bir robot uygulamasını hızlı bir şekilde yapılandırma ve uygulama imkânı tanıyoruz” diyerek sözlerini noktaladı.