Gök, Universal Robots Türkiye ve MEA Ülke Müdürü oldu

Kandan Özgür Gök, iş birliğine dayalı robotlar konusunda faaliyet gösteren Universal Robots’un Türkiye ve MEA Ülke Müdürü oldu.

A+ A-

İş birliğine dayalı robotlar üzerine faaliyet yürüten Universal Robots’un Türkiye ve MEA Ülke Müdürlüğü görevini Kandan Özgür Gök üstlendi.
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Maden Mühendisliği ve ikinci anadal olarak Makina Mühendisliği’nden 2003 yılında mezun olan Kandan Özgür Gök, 2011’de Gebze Teknik Üniversitesi’nde İşletme üzerine MBA yaptı. Bir süre yurt dışı tecrübesinin ardından Türkiye’ye dönerek sektörün önde gelen yerli ve uluslararası robotlu otomasyon şirketlerinde farklı pozisyonlarda çalışan Gök, yaklaşık 15 yıldır robotik otomasyon, mekatronik, pnömatik ve hidrolik konularında uzmanlaştı. 2017 sonuna doğru iş birliğine dayalı robotlar üzerine faaliyet yürüten Universal Robots’un Türkiye merkezini kurma görevini üstlenen Gök, aynı zamanda Yunanistan, İsrail ve Orta Doğu ülkelerinden de sorumluydu. Universal Robots Türkiye Satış Geliştirme Yöneticiliği’nden Türkiye ve MEA Ülke Müdürlüğü’ne terfi eden Kandan Özgür Gök, Universal Robots’un insan-makina iş birliğine dayalı çalışma konsepti ve ileri teknolojisiyle çeşitli endüstri kollarında kullanıcılara önemli avantajlar sağlayan çalışmalarına devam edecek.