Gök: “Robot kurulumunda A’dan Z’ye tüm ihtiyaçları karşılıyoruz”

Üretim süreçlerinde tüm sektörler verimliliği artırmak için kullanıcıları girişimci hale getiren, hızlı ve kolay uygulanabilir araçlara yöneliyor. Universal Robots, UR+ ve UR Akademi hizmetleri ile sektörün ihtiyaçlarına çözüm sağlıyor.

A+ A-

Dünyanın önde gelen kolaboratif robot üreticilerinden Universal Robots, endüstriyel süreçlerde rekabet avantajı yaratmak için verimliliği artıran kolay uygulanabilir araçlara yönelen tüm sektörlere UR+ ile çözüm sağlıyor. Ücretsiz çevrimiçi platform UR+ ile robot kurulumunda A’dan Z’ye tüm ihtiyaçları karşılayan şirket, insan teknoloji etkileşimini daha kolay ve yakın hale getirmesine yardımcı olacak şekilde oluşturduğu UR+ ekosistemi sayesinde, otomasyonu herkes için ulaşılabilir hale getiriyor.

“Kolay programlanıyor ve esnek konumlanıyor”
UR+ ürünlerinin kolay programlanabilir olması, esnek konumlandırma ve iş birliğine dayalı yapısı sayesinde, endüstride, üniversitelerde vb. alanlarda verimli şekilde kullanılabildiğini ifade eden Universal Robots Satış Geliştirme Yöneticisi Kandan Özgür Gök, “Universal Robots son tüketicilere, distribütörlere, sistem entegratörlerine, UR+ ürünlerini geliştirmek ve ticarileştirmek isteyenlere yenilikçi UR+ ‘Tak-Çalıştır ve Üretime Başla!’ uygulaması ile kolay ve hızlı kurulum ve programlama imkânı sağlıyor. Robot uç elemanları vb. yardımcı ekipmanlar, aksesuarlardan kamera sistemleri ve yazılıma kadar ihtiyaç duyulan her şey UR+ platformunda bulunabiliyor” dedi.“UR+ platformu 2016’da hayata geçirildi”
Cobot’larla sorunsuz şekilde çalışabilecek onaylanmış ürünleri, örneğin robot tutucu vb. yardımcı ekipmanlar, aksesuarlardan kamera sistemleri ve yazılıma kadar ihtiyaç duyulan her şeyi barındıran UR+ platformunu 2016’da hayata geçirdiklerini anlatan Gök, şöyle konuştu: “Tak-Çalıştır ve Üretime Başla! konseptine uygun şekilde geliştirilen UR+ programında, 155 sertifikalı ürün ve 400’den fazla onaylı ticari ürün geliştirici partner şirketi bulunuyor. İş ortaklarımıza ve son kullanıcılara, var olan ürününü özelleştirmek ya da yeni bir ürün geliştirmek isteyen geliştiricilere, yenilikçi çalışmalar yapmak isteyenlere, cobot’larla sorunsuz bir şekilde çalışacak şekilde sertifikalandırılmış UR+ ürünlerini sunuyoruz.”

“Ücretsiz çevrimiçi bir platform sunuyoruz”
Universal Robots’un, kolaboratif robot teknolojisindeki liderliğini programlama ve kullanıcı eğitiminde kolaylık gibi avantajlarla da sürdürdüğünü öne süren Kandan Özgür Gök, “İş birliğine dayalı robot kavramını öğrenmek ve robot programcısı olmak isteyenler için 2017’de ücretsiz çevrimiçi bir platform sunan ve sektörde bir ilk olan Universal Robots Akademi’yi başlattık. Akedemide, sekiz dilde dokuz online modül ile robot teknolojisi alanında tecrübesi olmayan kullanıcılara dâhi önemli kolaylıklar sağlanıyor. Platform, bugün dünya çapında 130’dan fazla ülkede 63 bini aşkın kullanıcıya sahip. Universal Robots, Türkçe seçeneğini de hayata geçirerek daha fazla kullanıcıya erişmeyi planlıyor” diyerek sözlerini noktaladı.