Gider: "Dünyanın önde gelen üreticileri ile işbirliği yapıyoruz”

Güçlü rekabetçi performansıyla 23 ülkeye ihracat gerçekleştiren, ürünleri dünyada üretilen 100 araçtan 4’ünde kullanılan Bantboru, kaliteli boru üretimi uzmanlığını 2017’den beri soğutma cihazları endüstrisinde de değerlendiriyor.

A+ A-

Ar-Ge çalışmalarıyla katma değer üretimine devam eden ve küresel otomotiv endüstrisinin ürettiği her 100 araçtan 4’ünde ürünleriyle yer alan Bantboru, soğutma cihazları endüstrisinde de istikrarlı büyümesini sürdürüyor. Ar-Ge ve yenilikçi ürün geliştirme çalışmalarına verdiği önemle, 2017 yılından beri soğutma cihazları endüstrisinde kendi geliştirdiği ürünleriyle var olan şirket, Arçelik, Uğur Soğutma ve Bundy Refrigeration’un yanı sıra, BSH (Bosch Siemens Hausgerate) ile de çalışıyor.

“İlk teması 2017 yılında kurduk”
BSH işbirliğinin farklı ürün tasarımıyla start aldığını belirten Bantboru CEO’su Sinan Gider, şunları söyledi: “BSH ile ilk teması 2017 yılında kurduk. Buzdolaplarında kullanılan kondanser ve evaporatör boruları üzerine çalışmalar gerçekleştirdik. Kullanılmakta olan evaporatör borusuna farklı bir ürün tasarımı geliştirdik ve bunu, verimlilik ve maliyet alanlarında avantaj sağlayacak bir öneri olarak BSH’ye sunduk. Evaporatör borusunun üretiminde 2018 yılında İspanya Esquiroz ve Türkiye Çerkezköy fabrikalarıyla seri üretime geçildi. Ayrıca, Almanya ve Polonya fabrikalarında da seri üretime geçiş planları üzerinde ortaklaşa çalışmalarımız sürüyor.”“Küresel devlere rekabetçi performans gücü katıyoruz”
Bantboru’nun ‘rekabetçi performans’ sloganının, şirketin iş kültürünü ve katma değer üretme gücünü simgelediğini belirten Sinan Gider, “Bakanlık onaylı Ar-Ge merkezimiz, kaliteli üretim odağımız ve küresel iş yapış kültürümüzle, dünyanın önde gelen üreticilerinin stratejik öneme sahip projelerinde iş ortağı olarak yer alıyoruz. Kendi alanımızda, köklü geçmişe sahip dünya devlerinden oluşan rakiplerimizle, ölçekten bağımsız bir güçle rekabet edebiliyoruz. Müşterilerimize; kendi üretimlerini daha verimli kılacak, nihâi tüketiciye yansıyacak değerler sunuyoruz. Otomotiv ve soğutma cihazları endüstrilerinde, küresel devlere rekabetçi performans gücü katıyoruz” diyerek sözlerini noktaladı.