Genişletilmiş mesafe ve Ethernet bağlantısı sunan güvenlik lazer tarayıcıları

Büyük robotik hücreleri koruma, vücut algılama ve otomatik kılavuzlu araçlardaki çarpışma önleyici sistemlerde kullanım için uygun olan Omron'un OS32C-4M güvenlik tarayıcıları, kompakt yapıyı; 4 metrelik güvenlik mesafesi, 15 metrelik uyarı alanı mesafesi ve son derece geniş olan 270º koruma açısıyla bir araya getiriyor.

A+ A-

Omron

Büyük robotik hücreleri koruma, vücut algılama ve otomatik kılavuzlu araçlardaki çarpışma önleyici sistemlerde kullanım için uygun olan Omron'un OS32C-4M güvenlik tarayıcıları, kompakt yapıyı; 4 metrelik güvenlik mesafesi, 15 metrelik uyarı alanı mesafesi ve son derece geniş olan 270º koruma açısıyla bir araya getiriyor. Yeni nesil tarayıcılar ayrıca, Ethernet/IPTM iletişimini destekleyerek, modern otomasyon sistemlerine entegre edilmelerini kolaylaştırmaktadır.

Hızlı ve kolay kurulum özelliğine sahip
Karmaşık güvenlik alanları gerektiren uygulamalarda dâhi hızlı ve kolay kurulum özelliğine sahip OS32C-4M, olağanüstü çok yönlülük ve güvenilirlik sunar. Nesne çözünürlüğü, el, kol ve bacak algılama uygulamalarına uygun olacak şekilde; 30, 40, 50 veya 70 mm olarak ayarlanabilir ve kullanıcılar, son derece esnek 70 algılama alanına kadar kolaylıkla yapılandırma yapabilir. Ayrıca, tozlu ortamlarda güvenli ve güvenilir çalışma sağlayan yeni bir kirlilik tolerans modu sunulmaktadır.
Kullanıcılar açısından maksimum kolaylık için tarayıcılar ayrı durum göstergeleri içermektedir. Bu göstergeler, durum ve hata kodlarının bir bakışta belirlenmesini sağlar ve aynı zamanda, korunan alana tüm izinsiz girişlerin yönünü gösterir.

Makina arıza süresi en aza indirilir
OS32C-4M güvenlik tarayıcılarının sunduğu Ethernet/IPTM desteği; sistem durumunun, alan durumunun ve ölçüm bilgilerinin otomasyona, programlanabilir kontrolörler ve akıllı insan-makina arabirimi (HMI) panelleri gibi izleme cihazlarına sunulmasını kolaylaştırır. Böylece, acil durdurma durumunda kullanıcıların lokâl ağ aracılığıyla durmanın nedenini araştırabilmeleri ve hemen düzeltici faaliyet gerçekleştirebilmeleri sağlanır. Bu da, maliyeti fazla olan makina arıza süresinin en aza indirilebileceği anlamına gelir.
Tarayıcıların ODVA (Açık Cihaz Satıcıları Birliği) standartlarına uyum testi yapılmış olup, şu anda mevcut olan ODVA-uyumlu otomasyon ürünlerinin tüm serileriyle uyumluluk sağlanmıştır.

Üç farklı kullanıcı erişim seviyesi
Kullanım kolaylığı sağlarken, izinsiz değişiklik yapılmasına karşı koruma sağlamak amacıyla OS32C-4M güvenlik tarayıcıları, üç farklı kullanıcı erişim seviyesi sunar. Operatör erişim seviyesi, mevcut yapılandırmanın ve durumun izlenmesine imkân tanırken; bakım erişim seviyesi, yalnızca güenlikle ilgili olmayan programlama değişikliklerinin yapılmasını sağlar. Parola korumalı süpervizör erişim seviyesi ise, kullanıcılara tarayıcı yapılandırmasının tüm yönlerini kontrol etme, izleme ve değiştirme olanağı sunar.
Kompakt 104,5 mm'lik profili ve 1,3 kg ağırlığıyla Omron'un en son model OS32C-4M güvenlik tarayıcılarının alanın çok önemli olduğu uygulamalara dâhi yerleştirilmesi kolaydır. Bu tarayıcılar ayrıca enerji tasarruflu olup, çalışma sırasında yalnızca 5 W ve bekleme modunda 3,75 W enerji tüketmektedir.