Geliştirilmiş verimlilik sunan dikey işleme merkezleri

VCN-530C, yeni tasarlanmış opsiyonel 18.000 dev/dak freze iş mili ile desteklenen dikey işleme merkezidir. VCN-430A ise, VCN-530C ile aynı gelişmiş işleme özelliklerine sahip olmasının yanı sıra, daha küçük 900 mm x 430 mm çalışma tablasıyla donatılmıştır.

A+ A-

Yamazaki Mazak

Yamazaki Mazak, Avrupa pazarı için özellikle alt yüklenici imalatçısını hedefleyen iki yeni dikey işleme merkezini piyasaya sürüyor.
VCN-530C, yeni tasarlanmış opsiyonel 18.000 dev/dak freze iş mili ile desteklenen Avrupa üretimi dikey işleme merkezidir. Yüksek hızlı iş mili paketi, sürekli işleme hassasiyeti sağlamak için Mazak'ın Intelligent Thermal Shild teknolojisiyle desteklenen X-, Y- Z eksenlerinde vidalı mil içten soğutma içeriyor. Makina; 42 m/dak'a kadar yüksek hızlı ilerleme hızları, olağanüstü hızlanma ve yavaşlama özellikleri ve 1300 mm x 550 mm'lik bir çalışma tablası ile 2,8 saniye hızında talaştan talaşa süre sayesinde işleme çevrim sürelerini kısaltıyor. Ürün, tüm eksenlerde dayanıklı lineer masuralı kızakları, iki geniş açık ön kapı ve makina stabilitesi ile işleme alanına mükemmel erişilebilirlik sağlanıyor. VCN-530C aynı zamanda SmoothG CNC ile de donatılmıştır.
VCN-430A ise, VCN-530C ile aynı gelişmiş işleme özelliklerine sahip olmasının yanı sıra, daha küçük 900 mm x 430 mm çalışma tablasıyla donatılmıştır. VCN makinalarının tamamı Mazak'ın Endüstri 4.0 altyapısı iSmart Factory konseptine bağlanabilir. Söz konusu konsept, Hannover'de EMO 2017'de tanıtılmıştı. Bu teknoloji, üretim ile artırılmış üretkenlik ve gelişmiş operasyonlar için üretim tabanı ve yönetim katı ağları arasında üretim verilerinin paylaşılmasını kolaylaştırıyor.