Geleceğin teknolojileri Smart Future Expo’da masaya yatırıldı

Teknoloji ve dijital dönüşüm etkinliği Smart Future Expo’da, geleceğin teknolojileri konuşuldu. Etkinlik, ASKON tarafından ‘Dönüşerek Daha Güçlüyüz’ sloganıyla İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.

A+ A-

Teknoloji ve dijital dönüşüm etkinliği Smart Future Expo, Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) tarafından ‘Dönüşerek Daha Güçlüyüz’ sloganıyla İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Etkinlikte, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'ın yanı sıra; Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Dr. Nureddin Nebati, ASKON Genel Başkanı Hasan Ali Cesur, İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkan Vekili Ahmet Özer ve MAKFED Başkanı & İstanbul Sanayi Odası (İSO) Başkan Vekili Adnan Dalgakıran da birer konuşma gerçekleştirdi.
Etkinlikte 100'den fazla konuşmacının sunum yaptığını aktaran yetkililer, “İki gün boyunca eş zamanlı olarak iki salonda birden devam eden Smart Future Expo Zirvesi kapsamında; Tansu Yeğen, Prof. Samuel Linares ve Suat Sağıroğlu açılış salonunda konuşmalarını gerçekleştirdiler. İki gün boyunca 20'den fazla sunum ve oturumda ziyaretçiler, sektörünün lider firmalarının yöneticileri, kamu temsilcileri ve STK yönetimleri ile bir araya gelerek, ‘akıllı gelecek’ üzerine farklı bakış açılarını dinleme şansına sahip oldular” diye konuştular.

“Nely, Türkiye’de bir ilke imza attı”
Açılış salonunun bir diğer önemli oturumunun da, Murat Erdör ve Talar Süslü moderatörlüğünde, HumanAge Technology CEO'su Faik Berk Güler eşliğinde sahnede keyifli bir sohbet gerçekleştiren Türkiye'nin ilk ve tek sosyal robotu Nely olduğunu aktaran yetkililer, şöyle konuştular: “İlgili bir ziyaretçi kitlesi karşısında robotlar ve geleceğin dünyası hakkında görüşlerini dile getiren Nely, sunumunun ardından alandaki röportaj noktalarındaki basın ekipleri ile röportaj gerçekleştirerek, Türkiye'de bir ilke imza attı. Smart Future Expo 2018 Fuar Alanı’nda ise, hem sanayi, hem de akıllı şehirler temalarında iki büyük salondan oluşan etkinlik alanı ve fuayede yer alan sponsorlar ile teknoloji firmalarının stantları ziyaretçilerin büyük ilgisi ile karşılaştı. Katılımcı firmalarımız, geliştirilen son teknoloji ürünlerini sundukları, hizmet uygulamalarını gösterdikleri renkli stantları ile ziyaretçilere ‘geleceğin akıllı dünyası'na dair güçlü bir iç görü ve deneyim olanağı sundular.”

“TET Ar-Ge Proje Pazarı Ödülleri’ sahiplerini buldu”
14-15 Kasım'da İstanbul Kongre Merkezi Harbiye'de Smart Future Expo çatısı altında eş zamanlı olarak gerçekleşen ‘Proje Baharı 7'nin sonuçlarının da etkinliğin kapanışının ardından açıklandığını belirten yetkililer, “Etkinlik, Elektrik ve Elektronik İhracatçıları Birliği (TET) tarafından bu yıl yedincisi düzenlenen ödül töreni ile sona erdi. İstanbul Kongre Merkezi’nde iki gün süren ve 83 projenin yer aldığı ‘Proje Baharı 7’de, beş kategoride dereceye giren katılımcılara ödülleri törenle verildi” dediler.