Geçit: “Gıda işletmelerine yönelik inovatif çözümler sunuyoruz”

Geçit Makina; et ürünlerinden unlu mamullere, şekerlemeden süt ürünlerine, bitkisel yağlardan hayvan yemlerine, içecekten ilaç endüstrisine kadar geniş bir yelpazede farklı üretim ihtiyaçlarına cevap verecek ürünler sunuyor.

A+ A-

GAZİANTEP/DÜNYA

Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren Geçit Makina, sektördeki köklü deneyimi ve geniş ürün yelpazesiyle gıda işleme endüstrisindeki firmaların tüm beklentilerini karşılamayı hedefliyor.
Et ürünlerinden unlu mamullere, şekerlemeden süt ürünlerine, bitkisel yağlardan hayvan yemlerine, içecekten ilaç endüstrisine kadar geniş bir yelpazede farklı üretim ihtiyaçlarına cevap verecek ürünler sunduklarını söyleyen Geçit Makina firmasının sahibi Hüsamettin Geçit, “Yüksek performanslı ve gıdaya uygun ürün seçenekleri sunuyoruz. Madeni yağ konusunda yüzde 100 yerli sermaye ile kurulan Petroyağ firmasıyla 25 yıldır çalışıyoruz. Petroyağ’ın özellikle ekmek sektöründe hamur kesme makinası için sunduğu Broil VR kestart yağı sayesinde; kesme bıçağında tortu ve yapışkanlığın oluşması engelleniyor. Aynı amaç için kullanılan yağlara oranla da yüzde 30 tasarruf sağlıyor. Kestart yağı, makinanın ömrünü uzatıyor ve bakım giderlerinin azalmasını sağlıyor. Söz konusu ürün insan ve çevre sağlığına zarar vermediği gibi, Türk gıda kodeksine de uygun” ifadelerini kullandı.

“İş hacmimizi önemli oranda artıracağız”
Gıda sektörünün dışında; tekstil, kozmetik, ambalaj, inşaat ve demir çelik sektörlerine yönelik de satış yaptıklarını söyleyen Hüsamettin Geçit, konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Kayış, konveyör bant, endüstriyel madeni yağ ve hava kompresörlerinin satışını yapıyoruz. Endüstriyel yağlarda yıllık satışımız 750 tonu buluyor. Kayışta ise, 50 bin metrekare satış hacmimiz var. Hava kompresörlerinde de 2 milyon 500 bin Euro'luk satış yaptık. 2019 yılında Gaziantep 5. Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan yeni yerimize geçtiğimizde iş hacmimizi kayda değer oranda artıracağız.”
Ürünleri; İsviçre, Almanya, İtalya ve ABD’den ithal ettiklerini açıklayan Geçit, “Söz konusu ülkelerde çözüm ortaklığı yaptığımız firmalar var. İsviçre’de 28 yıldır çalıştığımız Habasit’ten kayış ve konveyör bantları alıyoruz. Habasit’in bünyesindeki konveyör bantların birçoğu gıdaya uygun olup, gıda işletmelerine çözüm sunuyor. Almanya’da ise, zaman & V kayışları konusunda dünyanın önde gelen kuruluşlarından biri olan Optibelt markasıyla çalışıyoruz. Madeni yağ konusunda da, yüzde 100 yerli sermaye ile kurulan Petroyağ firmasıyla 25 yıldan beri çalışıyoruz. Bu firmanın ürettiği yağlar başta gıda olmak üzere; ilaç, inşaat, tekstil, ambalaj ve plastik sektöründe kullanılıyor” diye konuştu.
25 yılı aşkın süredir Türkiye’de farklı endüstrilerde yüksek seviyeli tribolojik çözümler sunan, Alman şirketi Klüber Lubrication ile özellikle NSF tescilli ürünler, özel yağlar ve gresler alanında çalıştıklarını dile getiren Geçit, “Amerikan firması olan İngersoll-Rand markası ile de, 20 yıldır hava kompresörleri konusunda pazara hizmet veriyoruz” açıklamasını yaptı.

“İstihdamımızı üç katına çıkarağız”
Ağırlıklı olarak Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde faaliyet gösterdiklerini aktaran Hüsamettin Geçit, konuşmasına şöyle devam etti: “Doğu Anadolu ve Akdeniz bölgelerine de ürün gönderiyoruz. Ayrıca; Irak, Suriye, Özbekistan ve Mısır’a dolaylı olarak ihracat yapıyoruz. Yeni yerimizle birlikte stok hacmimizi de büyüteceğiz. İstihdam sayımızı ise üç katına çıkarmayı hedefliyoruz.”
Pazarlarını büyütmek amacıyla sektör ile ilgili yurtiçi ve yurtdışındaki fuarları yakından takip ettiklerini söyleyen Geçit, 2018’in sonuna kadar farklı fuarlarda yer alacaklarını da sözlerine ekledi.