Ford Otosan ve Euler Hermes işbirliği yaptı

Türkiye’nin ihracat şampiyonu Ford Otosan ile Euler Hermes işbirliği anlaşması imzaladı. Anlaşma kapsamında Euler Hermes, alacak sigortası hizmetinin yanı sıra, Ford Otosan’a risk yönetimi alanında danışmanlık hizmeti de verecek.

A+ A-

Alacak sigortası şirketi Euler Hermes, Türkiye’nin ihracat şampiyonu Ford Otosan ile ihracat alanında güçlerini birleştirdi. İşbirliği kapsamında Ford Otosan; ihracat faaliyetleri için alacaklarının sigortalanmasının yanı sıra, risk yönetiminde Euler Hermes’in geniş bilgi ağına dayanan veri tabanından yararlanacak, ticari araç pazarında Orta Avrupa’daki stratejik büyüme hedeflerinin gerçekleşmesi için şirketin güvenli ticaret çözümlerinden faydalanacak. Ford Otosan’ın büyüme planları, Euler Hermes’in yeni pazarlara açılmak isteyen firmaları ticari risklerden koruyan ihracata dayalı hizmetleri kapsamında desteklenecek. İmzalanan ihracat poliçesi vasıtası ile Ford Otosan, portföyündeki şirketler için Euler Hermes’in risk uzmanlarından derinlemesine kredi analiz hizmeti almanın yanı sıra, risk yönetimini de ortak yürütecek.

Özüner: “Olası risklere karşı koruyacağız”
Konu hakkında açıklamalarda bulunan Euler Hermes Türkiye Genel Müdürü Özlem Özüner, Ford Otosan’ın Türkiye otomotiv endüstrisine de yarattığı katma değer ile ihracatın lideri konumunda yer aldığının altını çizdi. Özüner, konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Bu işbirliğimiz sayesinde, küresel liderliğimizin ve güçlü yerel uzmanlığımızın getirdiği faydaları sunarak; Ford Otosan’ı yeni pazarlarda karşılaşacağı olası risklere karşı koruyarak, ihracat hacimlerini daha güvenli ve istikrarlı bir şekilde büyütmelerini sağlayacağız.”

Toprakoğlu: “Rekabet avantajı sağlayacak”
Euler Hermes ile yapılan söz konusu işbirliğinin uzun vadede Ford Otosan için rekabet avantajı yaratarak, özellikle ihracat operasyonunda önemli katma değer üreteceğini ifade eden Ford Otosan Mali İşler Genel Müdür Yardımcısı Oğuz Toprakoğlu ise, “Yeni açılmayı planladığımız pazarlar için farklı risk yönetimi araçlarına ihtiyaç duyuluyor, Euler Hermes’in tecrübe ve birikiminin bu konuda çok olumlu katkıda bulunacağına inanıyoruz” diye konuştu.

Kayganacı: “Memnuniyet duyduğumuz bir işbirliği”
Sigorta brokerliği ve risk yönetimi şirketi Marsh Türkiye’nin CEO’su Hakan Kayganacı da, şunları söyledi: “Alacak sigortası, Türkiye’de giderek daha fazla ve farklı sektörlerin kullandığı bir alacak risk yönetim ve bilanço koruma aracı oldu. Müşterilerinin ihtiyaçlarını anlayıp, ona göre sigorta programı tasarlayan ve kurumların satın alma süreçlerini destekleyen bir firma olarak, kendi alanlarında öncü iki isimi bu anlaşma kapsamında bir araya getirmiş olmaktan memnuniyet duyuyoruz.”