Ford Otosan'ın başarısı üç ödülle taçlandı

Ford Otosan, Ford dünyasında büyük bir öneme sahip olan Ford Motor Company'nin geleneksel iş sağlığı güvenliği ödülleri organizasyonu ‘President Health and Safety Award (PHSA)’ tarafından üç ödüle lâyık görüldü.

A+ A-

Türkiye otomotiv sanayiinin öncü şirketleri arasında yer alan Ford Otosan, Ford Motor Company'nin geleneksel iş sağlığı güvenliği ödülleri organizasyonu olan ‘President Health and Safety Award (PHSA)’ tarafından üç ayrı dalda ödüle lâyık görüldü.
Ford Otosan; ‘Endüstriyel Hijyen’ kategorisinde Yeniköy Fabrikası Gövde Üretim Müdürlüğü ‘Esnek Kanallı Duman Emiş Sistemi (Flexible Fume Extraction)’ projesiyle ‘Global Birincilik’ ödülünün sahibi oldu. Şirket ayrıca, sadece üretim alanlarında değil, tüm şirket genelindeki çalışma ortamlarında iş sağlığı ve güvenliğinin önemli olduğunun farkındalığı ile hayata geçirilen ‘Mobil NVH (Gürültü/Titreşim/Sertlik) Palet Sistemi’ projesi ile ‘Üretim Dışı Birimler İş Güvenliği ve Ergonomi İnovasyon’ kategorisinde Avrupa birinciliğini elde etti. ‘2019 Yılın Uluslararası Kamyonu’ ödüllü F-MAX çekicisinin de üretildiği Eskişehir’deki İnönü Fabrikası ise, geçen yılın ardından ikinci kez ‘Kayıp Günlü İş Kazası Frekansı’nda ‘En İyi Performans’ sergileyen üretim tesisi ödülünü aldı.

Yenigün: “Global çapta örnek olmayı sürdürüyoruz”Ford dünyasında büyük öneme sahip olan İş Sağlığı Güvenliği Ödülleri'nde Ford Otosan'ın üç ayrı dalda üç ödüle lâyık görülmesinin önemine dikkat çeken Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün, “Türkiye otomotiv sektörünün istihdam lideri Ford Otosan olarak, elde ettiğimiz başarı ve tecrübelerin kaynağında her şeyden önce insan kaynağımız olduğu bilinciyle hareket ediyoruz. Tüm iş süreçlerimizde bize bir rehber olan ‘Ford Otosan İş Sağlığı ve Güvenliği Politikası’ doğrultusunda, işyerlerimizde iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili tüm yasal ve kurumsal çalışma şartlarını karşılayarak, güvenli ve sağlıklı çalışma ortamını oluşturmak öncelikli hedefimiz. Ancak hepsinden önemlisi, her bir çalışma arkadaşımızın güvenle ve sağlıkla iş yapmasını sağlamaktaki başarımızın asıl kazanımımız olduğuna inanıyoruz. Bunu her yıl kazandığımız önemli ödüllerle de kurum kültürümüzün bir parçası haline getirmiş olmaktan gurur duyuyoruz. Bu ödüllerle birlikte, otomotiv dünyasına global çapta bir örnek ve rol model olmaya devam ediyoruz” dedi.