Fonksiyonelliği ve verimliliği ile öne çıkan depo çözümleri

Dayanıklılığıyla öne çıkan Crown depo ekipmanları, özellikle bakım ve onarım masraflarını azalttığı, uzun yıllar sorunsuz çalıştığı ve verimliliği arttırdığı için tercih ediliyor.

A+ A-

Temsa İş Makinaları

Sunduğu akıllı depolama teknolojileri ile farklılaşan forklift ve depo içi ekipman markası Crown, Temsa İş Makinaları ile 2017’de imzaladığı distribütörlük anlaşması sonrasında, üstün özellikleri ve sunduğu bütünsel hizmet ile depoların çözüm ortağı olmaya devam ediyor. Fonksiyonellik ve estetikten taviz vermeyen dizaynı ile olduğu kadar dayanıklılığıyla da öne çıkan Crown depo ekipmanları, özellikle bakım ve onarım masraflarını azalttığı, uzun yıllar sorunsuz çalıştığı ve verimliliği arttırdığı için tercih ediliyor. Crown; denge ağırlıklı forklift, reach truck, dar alan sipariş toplayıcı, istifleyici, transpalet, çekme makinalarından oluşan geniş ürün gamı ve etkin filo yönetimi teknolojisi ile depolardaki her ihtiyaca uygun çözümler sunuyor.

Komponentlerin yüzde 85’ini bünyesinde üretiyor
Crown, depo ekipmanlarının üzerinde yer alan komponentlerin yüzde 85’ini bünyesinde üretmesi sayesinde bakım maliyetlerinde yüzde 65 oranında azalma sağlıyor. Şirketin komponentleri bünyesinde üretmesinin bir diğer avantajı da, Crown depo ekipmanlarında parça değişimi gereksiniminde en ufak parçaların bile değiştirilebilir olması. Bir çarpma sonucu oluşan hasar belirlendiğinde, tüm parçanın değiştirilmesine gerek kalmadan hasar oluşan bölgedeki parçanın değişimi ile sorun çözülebiliyor. Bu da, hasar maliyetlerinde dört kata kadar tasarruf sağlıyor. Tüm bunların yanı sıra Crown forklift ve istifleme makinaları, yan koruma panellerindeki 8 mm çelik kaplama sayesinde darbelere karşı ekstra dayanıklılık gösteriyor.

Bakım giderlerini yüzde 20 düşürüyor
Elektronik Kontrol Sistem Teknolojisi, olası bir arızayı kolaylıkla tespit ettiği ve erken müdahale imkânı tanıdığı için, makinaların servis bekleme sürelerini önemli ölçüde azaltıyor ve bakım giderlerini yüzde 20 oranında düşürüyor. Crown’un Access 123 Teknolojisi ile kullanıcılar anlık olarak makinadaki durumunu ekrandan okuyabiliyor, anında müdahale edebiliyor ya da herhangi bir parça değişiminin gerektiği durumlarda önceden servise değişecek parçayı bildirebiliyor. Crown’un geliştirdiği bu teknoloji sayesinde kullanıcılar, makinanın bakım için duraklama süresini minimuma indirerek, anlık olarak makinanın durumunu rahatlıkla kontrol edebiliyorlar.

Sektörde fark yaratıyor
Sunduğu akıllı teknolojiler sayesinde birçok tasarım ödülü bulunan Crown, hem operatörlerin konforunu, hem de operasyonel verimliliği artıran çözümleriyle sektörde fark yaratıyor. Sunduğu giyilebilir Quick Pick Remote teknolojisiyle operatör, sipariş toplayıcıya binmeden ilerleyebiliyor ve malzemeleri toplayabiliyor. Böylece, sipariş toplama işleminin yüzde 45’ini alan yürüme ve siparişi toplama sürecinde zaman kaybının önüne geçmiş oluyor. Crown’un WT 3000 serisi için geliştirdiği Flexride teknolojisi ise, titreşimi engelleyen bir süspansiyon sunuyor. Bu süspansiyon sayesinde kullanıcılar, engebeli zeminlerde ve araç içi yüklemelerde yavaşlamak zorunda kalmıyorlar. Böylece, yükleme işlemleri normal yüklemelere göre daha hızlı gerçekleşiyor.

Makinalara kablosuz olarak bağlanılabiliyor
Crown’un InfoLink teknolojisiyle depoda çalışan tüm makinalara kablosuz olarak bağlanılabiliyor; bakım saatleri, makinanın almış olduğu darbeler, operatör çalışma süresi ve diğer tüm parametreler anında görülüp karşılaştırılabiliyor. Ayrıca, süreçlerin daha iyi kontrol edilmesi ve doğru operasyonel bilgilerden yararlanmak için toplam bakım maliyetleri de incelenebiliyor. Tüm bunlar sayesinde, gerekli tedbirler alınarak verimlilik artırılıyor.