Fastener Fair Turkey, 2020 yılında Tüyap’ta gerçekleştirilecek

Mack Brooks Fuarcılık, Fastener Fair Turkey 2020’nin Tüyap Fuar Merkezi'ne taşındığını kamuoyuna açıkladı. Düzenlenme tarihlerinde herhangi bir değişikliğin olmadığı etkinlik, 27-29 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

A+ A-

Organizatör Mack Brooks Fuarcılık A.Ş., 5. Uluslararası Bağlantı ve Sabitleme Elemanları Teknolojileri Fuarı olan Fastener Fair Turkey'in Tüyap Fuar Merkezi'ne taşındığını duyurdu. Düzenlenme tarihlerinde bir değişikliğin olmadığı etkinlik, 27-29 Şubat 2020 tarihleri arasında İstanbul Tüyap Fuar Merkezi 12. Hall’da gerçekleştirilecek.
Konu hakkında açıklamalarda bulunan Fastener Fair Türkiye Fuar Direktörü Olivia Griscelli, “Modern salonları ve mükemmel alt yapısı ile Tüyap, Fastener Fair Turkey için ideal bir mekan. Türkiye'nin en büyük fuar merkezi olan bu alan, en modern tesisler ve en yüksek standartlarda teknik hizmetler sunuyor. Yeni lokasyon, Fastener Fair Turkey'in sektörünün Türkiye pazarındaki öncü fuarı olma konumunu pekiştirecek. Tüm katılımcılarımıza, bu yeni mekana taşınmamız ile etkinliğimizdeki görünülürlüklerinin net bir şekilde artacağını garanti ediyoruz” diye konuştu.

“100’den fazla katılımcı yerini ayırttı”
Fastener Fair Turkey 2020 için 100'den fazla katılımcının 3 bin metrekarelik stand alanını rezerve ettiğini kaydeden Griscelli, konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Katılımcıların büyük çoğunluğunu Türk firmaları oluştururken, katılımcıların yüzde 15'i Türkiye dışından geliyor. Uluslararası üne sahip yeni fuar alanıyla, hem büyüklük, hem de uluslararası katılım açısından fuarı daha da geliştireceğimize eminiz. Üreticiler, tedarikçiler ve distribütörler için Fastener Fair Turkey, Avrasya bölgesindeki anahtar niteliğinde bir etkinlik. Fuar; otomotiv, donanım, inşaat ve inşaat mühendisliği sektörleri gibi önemli endüstrilerden ziyaretçilerin ilgisini çekiyor.”Fastener Fair Turkey’in 2018’de gerçekleşen bir önceki fuarının çok olumlu sonuçlarla sona erdiğini ve ziyaretçi sayısında yüzde 70 artış olduğunu vurgulayan Griscelli, “Sektörün bu özel etkinliğine 14 ülkeden 190'dan fazla katılımcı ve 48 ülkeden toplam 2 bin 900 profesyonel ziyaretçi katıldı. Yapılan fuar anketi, katılımcıların yüzde 98'inin tamamen veya kısmen amaçlarına ulaştığını ve yüzde 92'sinin fuarda yeni iş bağlantıları kurduğunu ortaya koydu” dedi.

“Fastener Fair fuarlarının bir parçası”
Fastener Fair Turkey’in profili hakkında da açıklamalarda bulunan Olivia Griscelli, “Etkinliğin fuar profili; endüstriyel bağlantı ve sabitleme elemanları, inşaat montajları, montaj ve montaj sistemleri, bağlantı elemanları üretim teknolojisi, depolama ve fabrika ekipmanlarının yanı sıra bunlarla ilgili hizmetleri de kapsıyor. Fastener Fair'i, çeşitli endüstri sektörlerinden toptancılar, distribütörler, mühendisler ve üreticiler ziyaret ediyor” diye konuştu.
Fastener Fair Turkey’in, bağlantı ve sabitleme elemanları endüstrisi için dünya çapındaki Fastener Fair fuarlarının bir parçası olduğunu açıklayan Griscelli, sözlerini şöyle noktaladı: “Bu fuarlar; Fastener Fair France, Fastener Fair India, Fastener Fair Italy, Fastener Fair Mexico, Fastener Fair USA ve sektörünün dünyadaki en önde gelen ticaret fuarı olan Fastener Fair Stuttgart’tan oluşuyor.”