EuroBLECH 2020 için stant rezervasyonları başladı

EuroBLECH 2020 için stant rezervasyonlarının başladığını açıklayan Mack Brooks Exhibitions, yoğun talep aldıklarını ve eski katılımcıların büyük bir bölümünün etkinlikte yeniden yer almak için rezervasyon yaptırdıklarını bildirdi.

A+ A-

EuroBLECH 2020 (26. Uluslararası Sac Levha İşleme Teknolojisi Fuarı), 27-30 Ekim tarihleri arasında Almanya’da Hannover Messe Fuar Alanı’nda ziyaretçilerini ağırlayacak. Fuarın önemli konuları arasında; imalat süreçlerinde dijitalleşme, e-mobilite ve sürdürülebilir üretimin yanı sıra yenilikçi malzeme türleri yer alıyor. Stant rezervasyonlarının başladığını açıklayan fuar organizatörü Mack Brooks Exhibitions, stant alanlarına yoğun bir talep olduğunu ve eski katılımcıların büyük bir bölümünün etkinlikte yeniden yer almak için rezervasyon yaptırdıklarını bildirdi.

Warwick: “Dijitalleşme yüksek düzeyde”
Son düzenledikleri etkinlikte, sektördeki dijitalleşmenin yüksek düzeylerde olduğunun görüldüğünü ifade eden EuroBLECH Fuar Müdürü Evelyn Warwick, “Nitekim bu da, akıllı sac levha işçiliğinin geleceği için bir başlangıç noktasıdır. Şimdi bu dijital üretim süreçlerini sağlam bir şekilde yerleştirip optimize ederek, verimlilikleri ve esneklikleri artırma zamanıdır. EuroBLECH 2020, sac metal işçiliğine yönelik makina, IT sistemleri ve takım tezgahları üreten kuruluşlara, yatırıma hazır, global bir alıcı kitlesine ürünlerini tanıtma olanağı sunuyor. Etkinliğin ziyaretçileri, rekabetin yoğun olduğu bir ortamda başarı sağlayabilmek için özellikle esnek ve maliyetinee göre verimli çözümler arayışındalar” diye konuştu.

“Stant alanı için yoğun bir talep var”
2020 yılında düzenlenecek etkinliğe yaklaşık 16 ay gibi bir sürenin olduğunu aktaran Warwick, konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Ama şimdiden stant alanı için yoğun bir taleple karşı karşıyayız ve önceki fuarlara katılanlar arasında yüksek bir yeniden rezervasyon oranına tanık oluyoruz.”
Sac metal işleme sektörünün dinamik bir gelişim evresinde olduğunu ve yenilikçi teknolojilerin de söz konusu süreçte önemli bir rolü olduğunu anlatan Warwick, “Bu nedenle, katılımcı şirketler bu yıl çok sayıda yeni makinayı sergileyebilecekleri daha geniş stant alanları istiyorlar. Yani EuroBLECH 2020’de fuar alanının daha da büyümesini bekliyoruz” dedi.

“Üç dilde fuar katılımcı broşürü hazırladık”
Etkinliğin stant seçenekleri ve fiyatlar hakkında üç dilde ayrıntılı bilgi veren fuar katılımcı broşürünü kullanıma sunduklarını bildiren Warwick, şöyle devam etti: “Broşürde ayrıntılı bir fuar profili ile en önemli konularda özet bilgi ve rakamların yanı sıra, EuroBLECH’te ürün sergilemek isteyenlere gerekecek her türlü bilgiyi de bulmak mümkün. Broşür, doğrudan organizatör kuruluştan veya fuar web sitesinden istenebilir. EuroBLECH 2020’de ürünlerini sergilemek isteyen kuruluşlar da, aynı siteden yeni çevrimiçi rezervasyon formunu doldurarak yer ayırtabilirler."

“2018’de bin 500’ü aşkın katılımcı yer aldı”
EuroBLECH’in sac metal işleme sektörünün önde gelen etkinliği olduğunu dile getiren Warwick, geçen yılın ekim ayında düzenlenen fuarın çok olumlu sonuçlarla kapandığını ifade etti. 40 ülkeden toplam bin 507 katılımcının, net 89 bin 800 metrekarelik fuar alanında ürünlerini sergilediğini anlatan Evelyn Warwick, şöyle devam etti: “Söz konusu etkinlikte, 105 ülkeden 56 bin 300 ziyaretçiyi ağırladık. Üretim alanında dijitalleşme ve Endüstri 4.0 yönündeki genel gidiş, 25. Uluslararası Sac Metal İşleme Teknolojisi Fuarı’na damgasını vuran trend olmuştu. EuroBLECH hakkında kısa bir süre önce yapılan ve Fuar ve Sergi İstatistikleri Gönüllü Denetim Derneği FKM tarafından denetlenen bir anketin sonuçları, etkinliğin uluslararası sac levha işleme sektöründeki itibarını bir kez daha ortaya koydu.”“Net sergi alanıyla rekor kırdı”
EuroBLECH 2018’in, net sergi alanıyla rekor kırmakla kalmadığını, uluslararası niteliği açısından da bir önceki fuarı geride bıraktığını kaydeden Warwick, “Fuar katılımcılarının yüzde 58’i yurt dışından geliyordu ki; bu yüzde 4 oranında bir artış demekti. Etkinlikte Almanya dışındaki en büyük katılımcı ülkeler; İtalya, Çin, Türkiye, Hollanda, İspanya, İsviçre, Tayvan, Danimarka, ABD ve Avusturya’ydı. Ziyaretçilerin ise yüzde 49’u, sac metal işleme alanındaki en yeni çözümleri görebilmek için Hannover’e yurt dışından geliyordu. Bu, uluslararası nitelikte yüzde 10 artış demekti. Almanya dışındaki en büyük ziyaretçi ülkeler; İtalya, Polonya, Hollanda, Avusturya, İsveç, Danimarka, İsviçre, İspanya, Belçika, Fransa, Çekya, Birleşik Krallık, Çin, Rusya ve Türkiye’ydi. Karar verme ve satın alma yetkileri olan üst düzey yöneticilerin EuroBLECH ziyaretçileri içinde geleneksel olarak yüksek oranda olduğunu belirtmek gerek. EuroBLECH 2018’de de, ziyaretçilerinin yüzde 79’u karar alıcı veya satın alma süreçlerine bir şekilde katılan kişilerdi. Ziyaretçilerin yaklaşık 23 bin 300’ü fuara satın alma niyetiyle gelmişti” diye konuştu.

“Fuar hakkında çok olumlu görüş bildirdiler”
Fuar katılımcılarına yönelik anketin sonuçlarına göre, firmaların etkinliğe katılmalarının başlıca nedeninin yeni müşteri çekebilmek ve yeni pazarlara açılabilmek olduğunu aktaran Warwick, “Katılımcıların yüzde 92’sinden fazlası hedef kitlelerine ulaşmayı tamamen veya kısmen başardı. Belli başlı hedef pazarlar, başta Almanya olmak üzere AB ülkeleriydi ve bunu sırayla diğer Avrupa ülkeleri, Asya ülkeleri ve Kuzey Amerika izliyordu. Anket katılımcıları, geleceğin kilit pazarları olarak Almanya, ABD, Çin, Rusya ve Polonya’yı gösterdiler. Hem fuar katılımcıları, hem de ziyaretçiler genel olarak fuar hakkında çok olumlu görüş bildirdiler. Katılımcıların dörtte üçü, henüz etkinlik alanındayken bir sonraki fuar olan EuroBLECH 2020’ye katılma niyetini ifade ediyorlardı” diyerek sözlerini tamamladı.