EuroBLECH 2018: İnternette 5 kategoride yarışma sürüyor

23-26 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek EuroBLECH Fuarı kapsamında internette gerçekleştirilen yarışmada 5 iş alanında ödül verilecek. Yarışmaya katılım, 12 Eylül tarihi son gün olmak üzere yapılabiliyor.

A+ A-

Yalçın GÜR

Sac işleme teknolojilerinin önemli fuarı EuroBLECH 2018, 23-26 Ekim tarihleri arasında Almanya’nın Hannover kentinde gerçekleştirilecek. Bu yıl, önemli bir yarışma fuar kapsamında yer alıyor. Bu sene üçüncü kez, sac işleme teknolojileri alanının seçkin organizasyon ve şirketleri EuroBLECH 2018 tarafından 5 kategoride düzenlenen yarışmaya katılmak için davet edilmişti. İnternette online olarak düzenlenen etkinliğe katılım sürüyor. Yarışmaya başvurular 12 Eylül’e kadar devam ediyor. Seçim için oylama internette 13 Eylül günü başlayacak ve 8 Ekim tarihine kadar sürecek. Ödül töreni ise 24 Ekim’de düzenlenecek. Onay en iyi pratik, inovasyon-yenilik, mükemmeliyet ve başarı performanslarına verilecek. Her bir kategoriden bir olmak üzere 5 kazanan, sac işleme teknolojileri endüstrisinin profesyonelleri tarafından online oylamayla belirlenecek.

Sac işleme endüstrisinde dijital konusu öne çıkıyor
Bu yılın ‘Step into the digital reality’ yarışması dijital ve otomasyon proseslerini bağlıyor. Belirlenen 5 kategori, sac işleme endüstrisinin dijital kapsamındaki en son öne çıkan konulara karşılık geliyor: Birinci kategori ‘Dijital Dönüşüm’, akıllı imalat metotlarını uygulamada mükemmel beceri gösteren işlere açık. İkinci kategori ise, en komik EuroBLECH hikâyesi olarak belirlenmiş. Bu kategoride bugüne kadar düzenlenen EuroBLECH gösterilerinde gerçekleşmiş (ziyaretçi ve/veya katılımcı tarafından gönderilen) en komik hikâye belirlenecek ve ödüllendirilecek. ‘Siber Güvenlik’ üçüncü kategori olarak belirlenmiş ve bu kategoride üretim ortamında güvenli veri değişiminin önemi öne çıkarılıyor. Dördüncü kategori de, ‘En iyi Start-up’ olarak belirlenmiş. Bu kategoride başarılı performans gösteren yeni işletmeler arasından seçim ve ödüllendirme yapılacak. Sac işleme için hafif ağırlık ve komponent tasarımında öncüler ise beşinci ve sonuncu kategori olan ‘E-Mobility’ kategorisinde yarışmaya katılmaya davet ediliyorlar.
Bu kategorilerin her birinde birinci olmaya uygun görülen başarılı işler, fuar sırasında düzenlenecek seremonide resmi şekilde tanıtılacaklar ve ödüllerini ve sertifikalarını alacaklar. Kazananlar EuroBLECH sitesinde de duyurulacak.
Yetkililer, yarışmanın dünyanın her yerinden sac işleme endüstrisinde çalışan ve 5 kategoriden en az birinde belirlenen isteklere uygun oldukları ve bu kategorilerden birinde olağanüstü bir örnek ortaya koyabildikleri takdirde firmalara ve organizasyonlara açık olduğunu belirtiyorlar.

Ödül 24 Ekim’de verilecek
Girişler-başvurular tamamlandıktan sonra yarışmaya katılanlar EuroBLECH sitesinde yayınlanacak ve ondan sonra seçim oylaması başlayacak. Sac işleme endüstrisinin profesyonelleri onilne oylama sistemiyle seçim yapabilecekler. Tüm katılımlar da sitede yayınlanacak. Ödül 24 Ekim’de verilecek.

Yarışmanın künyesi:
Son başvuru tarihi: 12 Eylül 2018
Oylama tarihleri: 13 Eylül- 8 Ekim 2018
Ödül töreni: 24 Ekim 2018