Ethernet spanner, sahada üretim hatlarını bağlıyor

Yüksek koruma derecesi sayesinde TBEN-LG-EN1, ilave kumanda dolaplarına gerek kalmadan sahada doğrudan kullanılabilen ilk spanner modülüdür.

A+ A-

Turck

TBEN-LG-EN1 spanner, doğrudan alanda bulunan iki farklı Ethernet ağı arasındaki iletişimi sağlayan bir blok I/O modülüdür. IP65/67/IP69K koruma için yekpare elektronik modül sağlam bir cam fiber gövde içerisinde bulunmaktadır. Yüksek koruma derecesi sayesinde TBEN-LG-EN1, ilave kumanda dolaplarına gerek kalmadan sahada doğrudan kullanılabilen ilk spanner modülüdür. Bu, kontrol dolaplarına kablo gereksinimini ortadan kaldırarak ve basit bir kurulum sağlayarak kullanıcıyı etkiler. Master'dan master'a çift yönlü veri alışverişi ve denetleyicilerle basit iletişim sağlar.
TBEN-L spanner, Turck'un çoklu protokol teknolojisini destekler ve böylece; Ethernet/IP, Modbus TCP ve Profinet ağlarında iletişim kurmayı sağlar. Bu aynı zamanda, Ethernet protokolleri arasında bir protokol dönüştürücü olarak kullanılmasını sağlar. Farklı ağlar arasında optimum bir bağlantı için; iki ayrı, elektriksel olarak izole edilmiş Ethernet arabirimi ve NAT yönlendirici beş IP adresine kadar çalışır.
TBEN-L, Turck’un Endüstri 4.0 teklifindeki bir diğer araçtır. Dijital I/O'lar arasında yalnızca veri akışını haritalama ve farklı bir konumdaki veri akışını eşleştirmek yerine anahtar, gerçekleştiği yerde veri alışverişini mümkün kılıyor.