Ermaksan, Genelkurmay Başkanı Güler’i standında ağırladı

IDEF’19, 30 Nisan-3 Mayıs tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi'nde kapılarını ziyaretçilerine açtı. Binden fazla firmanın katıldığı etkinlikte, Ermaksan da yenilikçi ürünlerini ziyaretçilerle buluşturdu.

A+ A-

Dünyanın en büyük savunma sanayisi buluşmalarından biri olan Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı’nda (IDEF) son teknoloji ile ürettiği ürünlerini sergileyen Ermaksan’ın standını Genelkurmay Başkanı Yaşar Güler ziyaret etti. Güler’e; firma tarafından üretilen ve sınır güvenliğinden uçak kanatlarına, demiryolu raylarından rüzgâr türbini kanatlarına kadar pek çok alanda farklı parametleri ölçen ilk yerli ve milli FBG (fiber bragg grating) sensörler hakkında bilgiler verildi.

Özkayan: “FBG sensörleri kullanıma sunduk”
Dünyada sayılı firmanın ürettiği ve pek çok alanda sıcaklık, basınç, titreşim, kuvvet gibi çeşitli ölçümlerin yapılmasına olanak sağlayan FBG sensörleri sanayicilerin kullanımına sunduklarını belirten Ermaksan Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdürü Ahmet Özkayan, “Türkiye'nin yüzde 100 yerli ve milli ilk lazer çipi, ilk lazer ışın kaynağı ve ilk 3D eklemeli imalat makinası gibi devrim niteliğinde pek çok teknolojiyi üretiyoruz. FBG sensör teknolojisiyle birlikte teknoloji hamlelerimize yeni bir halka daha ekledik. Bu alanda ülkemizin öncü markası haline geldik” diye konuştu.
FBG sensör teknolojisi ile çeşitli fiziksel ve kimyasal parametreleri ölçmenin mümkün olduğunu anlatan Özkayan, sensörlerin geniş bir kullanım alanına sahip olduğunun altını çizdi.

“Ar-Ge’ye büyük önem veriyoruz”
'Yerli ve milli üretim' anlayışıyla hareket ederek, sektörün gelişimine yön verdiklerini ifade eden Özkayan, ileri teknoloji geliştirmeye ve Ar-Ge'ye çok büyük önem verdiklerini vurguladı. Özkayan, “Ülkemizin daha da büyümesi için teknolojik gelişmelerin yakından takip edilmesi gerekiyor. Bu doğrultuda, IDEF gibi fuarlarda yer alarak sektörümüzdeki gelişmeleri yakından görme şansı yakalıyoruz. Ermaksan olarak, üretmeye ve katma değer yaratmaya devam edeceğiz” diyerek sözlerini noktaladı.