Ermaksan, en son teknoloji ürünlerini EuroBLECH’te sergileyecek

Ermaksan, Almanya’nın ev sahipliğinde düzenlenecek olan EuroBLECH 2018 Fuarı’nda (25. Uluslararası Sac Levha İşleme Teknolojisi Fuarı), son teknolojiyle ürettiği ürünlerini ziyaretçilerin beğenisine sunacak.

A+ A-

‘Yenilikçi teknolojiler’ sloganıyla, fizik tabanlı bilime dayalı teknoloji üretimine odaklanan Ermaksan, dünya makina sektörünün tek çatı altında bir araya geleceği EuroBLECH 2018’de (25. Uluslararası Sac Levha İşleme Teknolojisi Fuarı), geleceğin teknolojileriyle ürettiği yeni nesil ürünleriyle ziyaretçilerin karşısına çıkacak. 23-26 Ekim 2018 tarihlerinde Almanya’nın Hannover kentinde düzenlenecek olan etkinlikte şirket; Salon 14, H30 no'lu standında misafirlerini ağırlayacak. Ermaksan; eklemeli imalat yöntemiyle üretim yapan 3 boyutlu yazıcı, Fibertube, Fiber lazer, plazma kesim makinası, Servo punch press, Hybrid press brake, Hydraulic press brake gibi ürünleriyle fuarda yer alacak.

Özkayan: “Fuardan beklentimiz yüksek”2 yılda bir düzenlenen EuroBLECH Fuarı’na düzenli olarak katıldıklarını aktaran Ermaksan Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdürü Ahmet Özkayan, “Yüzde 100 yerli ve milli üretim anlayışıyla hayata geçirdiğimiz ve sektörün gelişimine yön veren teknolojilerimizi, fuar süresince dünyanın dört bir yanından gelecek ziyaretçilerle buluşturacağız. EuroBLECH 2018’den beklentimiz yüksek. Tüm ziyaretçileri, Ermaksan teknolojisinin farkını keşfetmek için standımıza bekliyoruz” dedi.
Ürün geliştirme, yazılım teknolojileri ve know-how’ı Ermaksan’a ait olan ürünlerin üretimi konusunda, sürdürülebilir gelişim ve üretim stratejileri benimsediklerini aktaran Özkayan, markalaşma ve global ölçekte marka değeri yaratma yolunda bugüne dek çok önemli mesafeler kat ettiklerinin altını çizdi. Değişken müşteri talepleri doğrultusunda Endüstri 4.0’a uygun olarak yenilikçi, çevreci ve verimlilik esaslı ürünler geliştirdiklerini belirten Özkayan, teknoloji alanında büyüme hamlelerini de tüm hızıyla sürdürdüklerini ifade etti.

“Teknolojiye yönelik yatırımlarımızı sürdüreceğiz”
Türkiye’nin ilk lazer çip ve lazer ışın kaynağını (rezonatör) ürettiklerini anımsatan Özkayan, şunları söyledi: “Türkiye’nin ilk 3D makinasını geliştirmenin gururunu da yaşıyoruz. ‘ENA Vision’ ismindeki 3D metal yazıcımız, tek bir parçanın üretimi için harcanacak olan yatırım ve zamanın, tek bir makinada ve inanılmaz zaman tasarrufu ile üretilmesine olanak sağlıyor. Bu teknoloji hâlihazırda; savunma sanayii, uzay, havacılık, dental ve biomedikal sektörlerinde kullanılıyor. Yakın zamanda da birçok sektörde kullanılmaya başlayacak. Bunun yanında, dünyada makina üretiminin hammaddesi olan ambargonun söz konusu olduğu titanyum tozlarını da kendi bünyemizde üretmeyi başardık. Titanyumun ardından ise; nikel alaşım tozları, krom kobalt, paslanmaz çelik tozu gibi diğer metallerin tozlarını üretmeyi hedefliyoruz. Gelinen noktada, bugüne kadar olduğu gibi gelecekte de bilgiye ve teknolojiye yönelik yatırımlarımız devam edecek.”