Ermaksan, ABD pazarındaki etkinliğini artırıyor

Endüstri 4.0’a uygun akıllı ve ileri teknoloji çözümler geliştiren Ermaksan, ABD merkezli dünyanın en büyük çelik üreticisi SSAB için ürettiği son teknolojiye sahip, 18 metre uzunluğundaki fiber lazer makinasının kurulumunu gerçekleştirdi.

A+ A-

Yenilikçi teknolojiler’ sloganıyla, Endüstri 4.0’a uygun akıllı ve ileri teknoloji çözümler geliştiren Ermaksan, tamamen kendi öz kaynaklarıyla üretip dünyanın dört bir yanına ihraç ettiği son teknolojili ürünleriyle, global arenadaki hızlı yükselişini sürdürüyor. Firma, ABD merkezli dünyanın en büyük çelik üreticisi SSAB için ürettiği son teknolojiye sahip, 18 metre uzunluğundaki Fibermak fiber lazer makinasının kurulumunu gerçekleştirdi.

“Rakipsiz performansı ile tercih sebebi oldu”
Ürünün, tamamen Ermaksan’ın kendi öz kaynaklarıyla ve Ar-Ge çalışmaları sonucu geliştirildiğini dile getiren yetkililer, “Fibermak fiber lazer makinası, ABD’deki lokasyonumuz ErmakUSA aracılığıyla SSAB firmasına teslim edildi. Küresel müşteri beklentileri doğrultusunda Endüstri 4.0'a uygun akıllı makinalar üreten firmamızın Kuzey Amerika pazarına ihraç ettiği bu uzunluktaki ikinci ürün olan makina; kusursuz kesim, yüksek hız ve şirketin kendi geliştirdiği yazılımlar ile rakipsiz performansı gibi özelliklerle tercih sebebi oldu” diye konuştular.
Ermaksan’ın ileri teknoloji ile geliştirdiği lazer teknolojisinin, üretim verimliliğine ve sürekliliğine katkı sağladığını ifade eden yetkililer, sözlerini şu şekilde sürdürdüler: “Ürettiğimiz yenilikçi makinalar, otomotiv ve havacılık başta olmak üzere üretim sektörünün pek çok aşamasında kullanılıyor. Türkiye’nin yüzde 100 yerli ilk lazer çipi, ilk lazer ışın kaynağı, ilk 3D eklemeli imalat makinası ve FBG sensörü (Fiber Bragg Grating) gibi pek çok yeni teknolojiyi hayata geçiren Ermaksan, Ar-Ge ve inovasyon odaklı çalışmalarıyla teknolojiye yön vermeye de devam ediyor.”

Özkayan: “Geleceğin teknolojilerini üretiyoruz”Dünyanın en büyük çelik üreticisi SSAB firmasına teslim ettikleri ürün ile bölge pazarında önemli bir adım daha attıklarını vurgulayan Ermaksan Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdürü Ahmet Özkayan, ErmakUSA ile ABD pazarındaki etkinliklerini her geçen gün artırdıklarının altını çizdi. Özkayan son olarak, şirket olarak geleceğin teknolojilerini üretmeye devam edip, üretimde verimliliğe ve katma değere odaklanacaklarını da sözlerine ekledi.