Eren: "2018 yılını başarılı bir şekilde kapattık"

2018 yılında organik satışlarının yüzde 7,3 oranında artış gösterdiğini ifade eden Ediz Eren, Rockwell Automation'ın ürün ve yazılımlarıyla dijital dönüşüme geçmek isteyen işletmelere fayda sağladıklarını dile getirdi.

A+ A-

2018 yıl sonu satış rakamlarını ve 2019 yılının ilk çeyrek rakamlarını açıklayan Rockwell Automation Ülke Direktörü Ediz Eren, Türkiye’nin global pazarda önemli bir rolü olduğunun altını çizdi.
The Marmara Taksim Otel’de basın mensuplarıyla bir araya gelen Eren, hem küresel olarak, hem de Türkiye özelinde başarılı bir yılı geride bıraktıklarını ifade etti. Eren, “Rockwell Automation olarak 2018 yılında organik satışlarımız yüzde 7,3 oranında artış gösterdi. Özellikle sanayi ve üretim tarafına değinecek olursak, önceki yıllara kıyasla 2019’un daha toparlayıcı bir etkisinin olmasını bekliyoruz. Yüksek teknolojileri ve yüksek standartları müşterilerimize anlatmak, uygulamak ve takibini sağlamak zorundayız. Bu sayede, ülkemizin kalkınmasına katkı sağlayarak rekabet gücünü artırabiliriz’’ diye konuştu.

"Türkiye önemli bir ülke"
Türkiye'nin gerek jeopolitik konumu, gerekse de ekonomik dinamikleri özelinde önemli bir ülke olduğunu vurgulayan Ediz Eren, konuşmasını şu şekilde sürdürdü: "Rockwell Automation olarak, sektörden bağımsız geniş ürün ve çözüm portföyü ile müşterilerimizin ihtiyaçlarına cevap veriyoruz."
Rockwell Automation’ın Türkiye’de yürüttüğü çalışmalar kapsamında ‘En Hızlı Büyüyen Ülke Ödülü’nü almaya hak kazandıklarını sözlerine ekleyen Eren, bununla birlikte Brisa tarafından ‘En İyi Tedarikçi’ seçildiklerini de hatırlattı. Eren, bağımsız bir araştırma şirketi tarafından yapılan değerlendirme sonucunda, '2019 Yılının En İyi IOT Şirketi' ödülünü de aldıklarını ifade etti.

"Teknolojik gelişmeler hayatımızın gerçeği"
Rockwell Automation’ın sunduğu hizmetlerden ve gelişen teknolojiden de bahseden Eren, Endüstri 4.0 konusunun yanı sıra dijital dönüşümün önemine de dikkat çekti. Özellikle, Rockwell Automation'ın ürün ve yazılımlarıyla dijital dönüşüme geçmek isteyen işletmelere fayda sağladıklarını ifade eden Ediz Eren, sözlerine şöyle devam etti: “Teknolojik gelişmeler hayatımızın gerçeği. Yakın bir zamana kadar Endüstri 4.0 kavramı hayatımızda yoktu. Bugün dünyanın pek çok yerinde bu kavramı iş modeli olarak uygulamak isteyen ya da uygulayan firma görebilirsiniz. Buna bağlı olarak, dijital dönüşüm kavramı da ileride daha çokça bahsedeceğimiz kavramlar arasında yer alıyor."