Erdoğan: "İlk dört ayda bin 300 yeni istihdam sağladık"

‘2019 İstihdam Seferberliği Programı’ kapsamında yılın ilk 3 ayında fiilen bin 50 kişiye iş başı yaptıran Vestel, nisan ayında yapacağı 250 kişilik işe alım ile toplamda bin 300 kişiye istihdam sağlayacak.

A+ A-

Vestel, ‘2019 İstihdam Seferberliği Programı’ kapsamında yılın ilk dört ayında bin 300 kişilik yeni istihdam yaratacak. Ocak, şubat ve mart aylarında bin 50 kişiye iş imkânı sağlayan şirket, nisanda 250 kişiyi daha istihdam edecek. Böylece kuruluş, yılın ilk dört ayında bin 300 kişi istihdam ederek çalışan sayısını 17 bin 300’e çıkaracak.

“Satış gelirlerimizin yüzde 75’i ihracattan”
Satış gelirlerinin yüzde 75’ini ihracattan elde eden bir marka olarak, Türkiye’nin teknoloji ihracatına en önemli katkıyı yapan şirketlerden biri olduklarını aktaran Vestel CEO’su Turan Erdoğan, şöyle konuştu: “2018 yılında ciromuz, ihracat gelirlerinde yaşanan güçlü büyüme ile 2017’ye göre yüzde 31’lik artışla 15,9 milyar TL’ye ulaştı. Bugün 155 ülkeye yaptığımız ihracat ile 21 yıldır kendi sektörümüzün ihracat şampiyonuyuz.”
Ürettikleri teknolojilerle hem dünyanın dikkatini çektiklerini, hem de Türkiye’nin cari açığının kapanmasına katkıda bulunduklarını vurgulayan Erdoğan, Türkiye için her geçen gün daha fazla üretmeye ve geliştirmeye devam ettiklerini söyledi.
‘2019 İstihdam Seferberliği Programı’ kapsamında yılın ilk 70 gününde 16 bin kişilik istihdamlarına bin 50 kişi daha eklediklerinin altını çizen Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Nisan ayında 250 kişi daha iş başı yapacak. Vestel olarak her zaman olduğu gibi yine sorumlulukla hareket ediyoruz. Üretmek ve Türk sanayisinin gelişimine katkı yapmanın yanı sıra istihdam hedeflerine destek olmayı da çok önemsiyoruz. Türkiye’nin güçlü geleceği için ihtiyaç olan her alanda gayret göstererek, ülkemize de fayda sağlamaya devam edeceğiz” dedi.