Enerji verimliliği sağlayan VQC serisi bobinli valf

VQC4000/5000 serileriyle birlikte SMC, müşterilerine enerji tasarrufu ve çalışma ömrü beklentisi açısından en üst düzeyde esneklik ve maliyet tasarrufu sağlayan hizmetler sunuyor.

A+ A-

SMC Turkey Otomasyon A.Ş.

SMC, müşterilerine daha fazla enerji tasarruflu ürün seçeneği sunmak için VQC4000/5000 beş yollu bobinli valflerinin iki yeni tasarımını piyasaya sürdü. Ürün yelpazesini tamamlayan yeni tasarımlarla birlikte şirket, müşterilerine daha yüksek debi geçirgenliği sağlıyor.
VQC4000/5000 serileriyle birlikte SMC, müşterilerine enerji tasarrufu ve çalışma ömrü beklentisi açısından en üst düzeyde esneklik ve maliyet tasarrufu sağlayan hizmetler sunuyor. Güç tüketimini 0,4 W'a kadar azaltan ve çalışma basıncını 10 bar’a kadar artıran yeni V100 pilot valfi sayesinde, daha fazla güç verimliliği elde edildi. Ayrıca, yeni VQC4000 serisi standart olarak 1958 L/dak'a kadar debi geçirgenliğine sahipken; VQC5000 serisi 4350 L/dak’lık debi geçirgenliğine sahip. Bu valfler oldukça kompakt yapıda olmakla birlikte, valf aralıkları VQC4000 için 25 mm, VQC5000 için de 41 mm’dir.

Elastik ve metal sızdırmazlık seçenekleri mevcut
Paralel haberleşmeli manifold seçenekleri; D-SUB soket kiti [IP40], çoklu soket kiti [IP67], düz şerit kablo kiti [IP40], terminal bloğu kutusu kiti [IP67], kablolu kit [IP67]’den oluşuyor. Seri haberleşmeli manifold seçenekleri ise; EX600[IP67], EX500 [IP67] EX260 [IP40/IP67], EX250 [IP67], EX126[IP67] ile mevcut. Desteklediği haberleşme protokolleri ise; DeviceNet™, Profibus DP, CC-bağlantısı, Profinet, EtherNet/IP™, EtherCAT, AS-Interface ve CANopen’dır. Maksimum 16 istasyona kadar valfler tek bir manifolda toplanabilir.
Akış besleme geçidinde bulunan dâhili filtre sayesinde yabancı madde kirliliğinin önlenmesine yardımcı olup, bobinli valflerin ömrünü uzatmak pilot valfin bir diğer önemli faydasını oluşturmaktadır. Elastik ve metal sızdırmazlık seçenekleri mevcut olan ürün, 6 farklı kumanda tipine sahiptir.

“Müşterilerimizin ihtiyaçlarını anlıyoruz”
Pnömatik alanında dünyanın öncü kuruluşlarından biri olan SMC firmasının yetkilileri, konu hakkında yaptıkları açıklamada şunları söylediler: “VQC serisine yapılan bu son eklemeler, ürün geliştirmeye yönelik bağlılığımızın altını çizmektedir. Müşterilerimiz için maliyette tasarrufun, esnekliğin ve dayanıklılığın ‘kilit faktörler’ olduğunu anlıyor; onların ihtiyaçlarına uygun cevapları VQC4000/5000 valfleri ile veriyoruz.”

Ek alet ihtiyacını ortadan kaldırıyor
Genel olarak endüstriyel makinalarda kullanım için uygun olan yeni manuel kilitleme tipi, ek alet ihtiyacını ortadan kaldırarak, mevcut pilot valfin geçersiz kılınmasını sağlıyor. SMC, mevcut VQC serisinin bazı önemli özelliklerini de korumaktadır. Buna örnek olarak, kullanımı çok kolay olan konnektör tipi manifold verilebilir. Ek olarak; tabandan monteli tek soketli ünitenin eklenmesi söz konusu ürüne daha fazla esneklik katmaktadır.