En yeni üretim çözümleri

PrimeTurning, tezgah imalathanelerine işlenecek parçaları her yönde tornalama imkânı sunuyor. Böylece, tek bir takımla boyuna tornalama, alın tornalama ve profil işleme işlemlerini kolaylaştırıyor.

A+ A-

Sandvik Coromant

Sandvik Coromant, MAKTEK Avrasya 2018 Fuarı'nda en yeni üretim çözümlerini uygulamanın, talaşlı imalatçılara ve daha geniş bir topluluğa nasıl daha fazla verimlilik, sürdürülebilirlik ve kazanç sağlamada yardımcı olabileceğini göstermek için hazırlanıyor. Öne çıkan ürünler arasında geçen yıl piyasaya sunulan ve alanında çığır açan PrimeTurning™ metodolojisinin bir parçasını oluşturan CoroTurn® Prime takımları da yer alacak.
PrimeTurning, tezgah imalathanelerine işlenecek parçaları her yönde tornalama imkânı sunuyor. Böylece, tek bir takımla boyuna tornalama, alın tornalama ve profil işleme işlemlerini kolaylaştırıyor. Konvansiyonel tornalama ile karşılaştırıldığında, işlem tipik olarak en az yüzde 50 verimlilik ve/veya daha fazla takım ömrü sağlıyor. İki adet özel ve benzersiz kesici uç sunuluyor. Bunlardan CoroTurn A-tipi, üç adet 35° köşeye sahiptir ve hafif kaba talaş işleme, ince talaş işleme ve profil işleme için tasarlandı. CoroTurn Prime B-tipi ise, ultra güçlü köşeleriyle özel olarak kaba işleme için tasarlandı. PrimeTurning, yeni CoroTurn Prime SL kafası ile delik tornalama işlemlerinde de kullanılabilir.

Ziyaretçiler birçok yeniliği keşfedebilecekler
Ziyaretçiler, Y ekseni dilimleme için CoroCut® QD dâhil birçok takım yeniliklerini keşfetme şansını da bulacaktır. Y ekseni dilimleme, daha iyi yüzey ince işleme, daha uzun kullanma mesafesi ve daha yüksek ilerleme hızları sağlayarak; daha stabil, sessiz ve titreşimsiz bir kesme işlemi sunan, tamamen yeni bir dilimleme yöntemidir. Ziyaretçiler, alına kanal açma için özel olarak geliştirilen CoroCut QF'yi de tanıma fırsatı da bulacaklar. CoroCut QF, derin ve dar alına kanallar işlerken bile benzersiz güvenilirlik ve üstün uygulama güvenliği sunmak için tasarlanmış olup, aynı zamanda kullanması zor özelliklere gelişmiş erişilebilirlik de sağlıyor.
Değiştirilebilir kesici uçlu frezeleme söz konusu olduğunda fuardaki ürünler arasında, karışık üretimde açılı frezeleme yeteneğine sahip çok yönlü bir kenar frezesi olan CoroMill® 390 da yer alacak. MAKTEK'te sergilenecek olan CoroMill 390-07, tescilli Sandvik Coromant .Zertivo™ teknolojisi ve yeni nesil PVD kaplama kullanılarak üretilen 07 boyutunda kesici uca (11, 17 ve 18 boyutu da bulunuyor) sahip. Optimize edilmiş kesme kenarı bütünlüğü, daha fazla işleme güvenliği, düşük yongalama ve talaş kaldırma sağlıyor.
Fuarda sergilenecek ilave frezeleme ürünleri arasında en iyi üretim ekonomisi için CoroMill 745 çok kenarlı alın frezesi ve içten kesme sıvılı CoroMill 725 yüzey frezeleme takımı da yer alacak.
Sandvik Coromant CoroDrill 860 yekpare karbür matkap, yenilikçi delik açma çözümleri arayan talaşlı imalatçılar için yüksek penetrasyon hızlarında yeşil ışıkta işleme sağlayarak, uzun ve kısa talaş oluşturan malzemelerde mükemmel talaş tahliyesi sağlıyor. Sert karbür alt tabaka özel mikro geometrilerle birleşerek; takım kuvvetini, güvenilirliği ve uygulama güvenliğini geliştiriyor.
Sandvik Coromant Endüstri 4.0/dijitalizasyon ana teması doğrultusunda (endüstriyel optimizasyon gibi diğer temaların yanında), şirketin dijital öneri çözümü de MAKTEK 2018'de ön planda olacak. Gelişmiş uygulamalar arasında takımlara, çözümlere ve bilgilere hızlı ulaşmak için Ifind ile takım ve kesme verisi hakkında öneriler sunan ToolGuide™ yer alıyor. Takım montajlarının müşterinin dijital işleme ortamına entegre edilmesini sağlayan CoroPlus® ToolLibrary yazılımı da fuarda tanıtılacak olup, eğitim ile ilgilenenler için stantta online talaşlı imalat eğitim programları (e-MCT eğitimi) hakkında bilgiler de yer alacak. Bu dijital araçlar ile üreticilerin daha fazla verimliliği keşfetmesinin sağlandığı ve tek tek hepsinin planlama ile tasarımdan gerçek işlemeye kadar operasyonların optimize edilmesine yardımcı olduğu kanıtlanmıştır.

Arıkfidan: "Birebir danışmanlık alabilecekler"
Tüm ziyaretçileri talaşlı imalat uzmanlarıyla görüşmek ve en yeni teknolojiler hakkında daha fazla bilgi almak için MAKTEK'e davet ettiklerini aktaran Sandvik Coromant Türkiye Satış Müdürü Metin Arıkfidan, "Ziyaretçiler etkinlikte, en son takımlama yeniliklerimizi, israfı azaltmayı ve verimi artırmayı sağlayan bağlantılı çözümlerimizi keşfedebilecekler. Ayrıca, mevcut mühendislik projelerini yanlarında getirerek; verimliliğin artırılıp maliyetlerin düşürülmesi konusunda pratik ipuçları sunacak olan uzmanlarımızdan ücretsiz birebir danışmanlık alarak da ilerleyebilecekler" dedi.