Eaton Türkiye, yeni üretim hattını törenle hizmete açtı

Hidrolik alanında dört ana ürün grubunda üretim yapan Eaton Türkiye, kapasitesini artıracak yeni üretim hattının açılışını törenle gerçekleştirdi. Şirketin Çerkezköy Fabrikası’ndaki açılış 5 Mart tarihinde yapıldı.

A+ A-

Hidrolik alanında dört ana ürün grubunda üretim yapan Eaton Türkiye, 5 Mart 2019’da Çerkezköy Fabrikası’nda kapasiteyi artıracak yeni üretim hattı yatırımının açılışını gerçekleştirdi. Etkinlik; Eaton Hidrolik EMEA Başkanı Ben Bryson, Eaton Türkiye Genel Müdürü Aron Bensason, Eaton Türkiye Çerkezköy Fabrika Müdürü Zeki Dinç ile şirket müşteri ve çalışanlarının katılımı ile düzenlendi.

Bryson: “Gurur verici bir gün”Yeni üretimin hattının açılışında konuşan ve gurur verici bir gün yaşadıklarını ifade eden Eaton Hidrolik EMEA Başkanı Ben Bryson, şunları söyledi: “Açılışını gerçekleştirdiğimiz bu alan uzun yıllardır planlanmaktaydı ve kararın alınmasından daha bir yıl bile geçmeden hepimiz için gerçek oldu. Dünya standartlarında hidrolik hortum üretimi yapan tesisin bu noktaya gelmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederiz. Tesisi kurarken elbette kapasite artışı hedefliyorduk; ama bizim için bundan da önemlisi kaliteydi. Şu anda Eaton’ın en gurur veren tesislerinden biri olduğunu düşündüğüm hidrolik çelik telli tesis, sıfır hata ve maksimum verimlilikle çalışıyor. Buna ilave olarak; iş sağlığı ve güvenliği alanında da örnek teşkil eden yeni tesisimizde emeği geçen herkese teşekkür ederim.”

Bensason: “Bize duyulan güvenin bir eseri”Yeni hidrolik çelik telli alanının, Eaton Global’in ve müşterilerinin kendilerine duyduğu güvenin bir eseri olduğunu söyleyen Eaton Türkiye Genel Müdürü Aron Bensason ise, “İhracat yaptığımız 80 ülkedeki müşterilerimize daha hızlı ve daha kaliteli üretim yapmamızın anahtarı olacak bu yeni alanımıza yapılan yatırım konusunda, bize duydukları güven ve verdikleri destek için yurtdışındaki yöneticilerimize teşekkür ediyoruz. Kapasitemize ilave katkı sağlayan bu tesisin kurulması için yöneticiler olarak kararı almamızın ardından Eaton Global’deki yöneticilerimiz de, gerekli onayları hızlıca verdiler ve bir yıldan kısa sürede böylesi özel bir tesise sahip olduk. Eaton Türkiye yöneticileri olarak bir rüyamızın gerçek olduğunu söyleyebilirim. Zamanında ve hızlı teslimat isteyen müşterilerimize, yeni tesisimiz sayesinde 10-12 hafta içerisinde teslimat yapabileceğiz. Tesis kurulurken, Eaton’ın kültüründe yer alan iş sağlığı ve güvenliği konularını da göz ardı etmeden tüm tedbirleri uyguladık” diye konuştu.

Dinç: “Hatlarımızı daha güvenli hale getirdik”Makinaya yapılan yatırım kadar ekip arkadaşlarının güvenliğine de dikkat ettiklerinin altını çizen Eaton Türkiye Çerkezköy Fabrika Müdürü Zeki Dinç de, şöyle konuştu: “Bu çerçevede hem hatlarımızı daha güvenli hale getirdik, hem de sürdürülebilir iş güvenliği konusunda eğitim çalışmalarını hızlandırdık. Bu süreçte bizlerle birlikte hareket eden tüm ekip arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.”