Düşük basınçta bile yüksek etki

SMC’nin VMG serisi enerji tasarruflu hava tabancası, düşük basınçta bile yüksek etki oluşturarak enerji tasarrufu yapılmasına yardımcı olur.

A+ A-

SMC Turkey Otomasyon A.Ş.

Hava tabancaları hemen hemen her fabrikada yüksek adette kullanılan ve en çok hava tüketen pnömatik ekipmanlardan biridir. SMC’nin VMG serisi enerji tasarruflu hava tabancası, düşük basınçta bile yüksek etki oluşturarak enerji tasarrufu yapılmasına yardımcı olur. Ürün, içerisindeki patentli ve özel valfi sayesinde sürtünme kaybını minimum seviyelere indirerek, verimi maksimum seviyelere çıkarmaktadır.
VMG serisi hava tabancasında, işletme basıncı yarı yarıya düşürüldüğünde bile standart olarak kullanılan hava tabancasının etkisi elde edilebilir. Böylelikle, adetli kullanımlarda ciddi oranda enerji tasarrufu yapılabilmektedir. SMC Türkiye, söz konusu sonuçları görebilmeleri için enerji tasarruf ekibi ile işletmelere giderek, normalde kullandıkları tabanca ile VMG serisi arasındaki farkları ölçümleyip, farkları gösteren raporlar hazırlamaktadır. Böylelikle, çıkan sonuçlar somut bir şekilde görülebilmektedir. Hava tabancasına ihtiyacı olan ve söz konusu ölçümleri yapmak isteyen işletmeler SMC Turkey ile iletişime geçebilirler.
Dünyanın pnömatikte önde gelen uzmanlarından biri olan SMC, 700 binden fazla varyasyona sahip 12 binin üzerinde temel ürün çeşidi sunuyor. Firma, ürün çeşitliliği sayesinde tüm otomasyon endüstrilerini kapsayan çözümler üretiyor.
Şirket ve ürünleri hakkında daha ayrıntılı bilgi www.smcturkey.com.tr adresinden edinilebilir.