DNA Gösterge Paneli, süreç verilerini okumayı ve anlamayı kolaylaştırıyor

Yeni DNA Gösterge Paneli, bir üretim tesisi veya fabrikada neler olduğunu hemen görerek, değişen durumlara hızlı tepki vermeyi mümkün kılıyor.

A+ A-

Valmet

Valmet DNA Gösterge Paneli, önceden analiz edilmiş temel üretim süreci bilgilerini, yorumlanması kolay bir görsellikle sunan web uygulamalarıdır. Müşterilerde bulunan Valmet DNA Otomasyon Sistemi’nde hâlihazırda mevcut olan gerçek zamanlı ve geçmiş verileri kullanan söz konusu web uygulamaları, Valmet'in endüstriyel internet ürün ve hizmetlerini tamamlayıcı görev üstleniyor. Yeni DNA Gösterge Paneli, bir üretim tesisi veya fabrikada neler olduğunu hemen görerek, değişen durumlara hızlı tepki vermeyi mümkün kılıyor.
Mevcut sistem verilerine kolaylıkla bağlanan panel, herhangi bir üretim tesisi veya fabrikada operatörlerden CEO’ya kadar farklı kullanıcı rolleri olan kişilere anahtar niteliğindeki performans göstergeleri ve anlamlı bilgileri aktarabiliyor. Söz konusu ürünler, kumanda odasının dışında da sabit veya herhangi bir konumda mobil olarak da kullanılabiliyor.

Ylijoki: “Çağdaş kullanıcı deneyimi ilkelerine göre tasarlandı”
Konu hakkında açıklamalarda bulunan Valmet Otomasyon İş Kolu, Ar&Ge Başkan Yardımcısı Jukka Ylijoki, “Valmet DNA Gösterge Paneli, çağdaş kullanıcı deneyimi ilkelerine uygun olarak tasarlandı. Valmet DNA Otomasyon Sistemi’nden derlenen verilerin içeriği ve sunumunu, atanan kullanıcı rolleri ve ihtiyaçlara göre değiştirmek mümkün” diye konuştu.
Valmet ayrıca; kâğıt, karton ve temizlik kâğıdı endüstrilerine yönelik olarak kalite ve imalat takibi gösterge panelleri de sunuyor. Valmet’in, enerji endüstrisi için emisyon salınımı ve üretim verimliliğinin yanı sıra, enerji üretimi ve emre amadelik takibine yönelik bir paneli de bulunuyor. Kâğıt hamuru endüstrisi için de; kâğıt hamuru imalatı, bölümsel ve balya kalitesi takibini gerçekleştiren Valmet gösterge panelleri bulunuyor.