Desigo portföyü, Desigo Control Point ile genişliyor

Oda otomasyonundan merkezi sistemlere kadar grafiksel operasyonları destekleyen Desigo Control Point, entegre bir grafik editör ve geniş bir şablon ve sembol kütüphanesi içeriyor.

A+ A-

Siemens

Siemens Bina Teknolojileri, kapsamlı Desigo portföyünü kullanıcı dostu Desigo Control Point ile genişletiyor. Desigo Control Point, çeşitli yeni web sunucular ve dokunmatik panel seçenekleri ile bina operatörleri ve kullanıcıları için genişletilmiş çalışma seçenekleri sunuyor.
Oda otomasyonundan merkezi sistemlere kadar grafiksel operasyonları destekleyen Desigo Control Point, entegre bir grafik editör ve geniş bir şablon ve sembol kütüphanesi içeriyor. Enerji tüketimi, grafik arayüz ve trendler üzerinden analiz edilebilir ve verimlilik optimizasyonu yapılabilir.
Desigo Control Point, ürün gamında yer alan kullanıcı dostu grafik tabanlı bir panel üzerinden veya herhangi bir PC üzerinden bina otomasyon sistemlerinde izleme ve kontrol amaçlı kullanılıyor. Oda otomasyonundan bina yönetim sistemlerine kadar, grafik arayüzler ve trendler ile operasyon seçenekleri sunuyor. Uygulama türüne ve müşteri gereksinimlerine bağlı olarak, kontrol edilen disiplinlerin entegrasyonu için farklı teknolojileri destekliyor.

Uzak bağlantıya olanak sağlıyor
Desigo Control Point ürün ailesi; BACnet web server, TCP/IP dokunmatik panel (client) ve BACnet/IP dokunmatik panelden (entegre web server) oluşuyor. TCP/IP dokunmatik paneller, birden fazla panelin merkezi bir BACnet web server tarafından sunulan aynı verilere eriştiği projeler için uygundur. BACnet/IP dokunmatik paneller ise, BACnet ağında bağımsız olarak kullanılabilir. Desigo Control Point 3rd party BACnet cihazları destekler. Ayrıca, dâhili web server özelliği sayesinde standart web tarayıcılar üzerinden uzak bağlantıya olanak sağlıyor.  
Desigo Control Point ayrıca; enerji tüketimini görselleştirmek, izlemek ve optimize etmek için araçlar sunuyor. Örneğin; izlenen sistemlerin karbon ayak izini yönetmek ve analiz etmek veya tüketim trendlerini göstermek için enerji gösterge panelleri oluşturmak mümkündür. En önemli veriler sürekli olarak kayıt altındadır ve geçmiş verilere ve oluşturulmuş trendlere dayalı olarak optimizasyon olanağı sağlar. Detaylı analizler için toplanan veriler excel formatında dışarıya aktarılabilir.

e-posta ve SMS ile alarm yönlendirilebilir
Desigo Control Point'in diğer özellikleri; e-posta ve SMS ile alarm yönlendirme, zaman programları ve basitleştirilmiş raporlama modülüdür. Son olarak Desigo Control Point; entegre bir grafik editörüne, şablonlar ve semboller içeren geniş bir kütüphaneye sahiptir. Grafik editörü 2D ve 2D + sembolleri ve grafikleri statik olarak veya animasyon olarak görüntüleyebilir. Desigo Control Point, ek bir lisans veya yazılım gerektirmeden web arayüz üzerinden devreye almayı destekler.
Desigo Control Point, sadece küçük ve orta ölçekli HVAC projeleri için değil; aynı zamanda oda otomasyonu projeleri ve son derece özelleştirilmiş kullanıcı arayüzleri gerektiren projeler için de uygundur. Ayrıca, BMS projelerinde lokâl izleme ve kontrol amaçlı da kullanılabilir.