Design Tool 3D yazılımı

Yeni Design Tool 3D daha fazla güvenlik sağlıyor. Hızlı, güvenilir ve verimli konfigürasyon yazılımı, tüm alışılmış CAD formatlarında aksesuarlara sahip standart silindir modüllerini boyutlandırmanın kullanışlı bir yolunu sunuyor.

A+ A-

Festo

Şimdiye kadar pnömatik silindirleri boyutlandırırken ve sipariş ederken daima bir ek risk söz konusuydu. Tasarımcılar, CAD sistemlerini kullanmak suretiyle birçok sistem ekipmanını manuel olarak yerleştirmek zorundaydı ve sonuç sipariş verilecek uzun bir parça listesiydi. Bu nedenle de, hata yapma olasılığı büyüktü.

Daha fazla güvenlik
Şimdi bu sorunun bir çözümü var; yeni Festo Design Tool 3D daha fazla güvenlik sağlıyor. Hızlı, güvenilir ve verimli konfigürasyon yazılımı, tüm alışılmış CAD formatlarında aksesuarlara sahip standart silindir modüllerini boyutlandırmanın kullanışlı bir yolunu sunuyor.


Pnömatik sistemler için Festo Design Tool 3D, sistem tasarlarken iş miktarını ciddi ölçüde azaltıyor ve böylece önemli bir zaman taarrufu sağlıyor. Artık parça listeleri oluştururken ve ayrı ayrı ekipmanları sipariş ederken, hata yapma riski büyük ölçüde azaltılmış bulunuyor.

Hızlı montaj ve kolay seçim
Bu araç, sadece birkaç adımda kullanıcının bilgisayarına yüklenebilir ve ardından kullanılabilir. Festo Design Tool 3D, sadece gereken pnömatik silindirin kolayca seçilmesine izin vermekle kalmaz; aynı zamanda seçilen aksesuarları otomatik olarak, kullanıcının ihtiyaçlarına uygun olarak silindir üzerine yerleştirir.
Sistem tasrımcılarının karar vermesi gereken tek şey, müşterinin ihtiyaçlarına göre komple bir ön-montajlı silindir modülü almak mı, yoksa komple paketin bir parçası olarak ‘PrePack’ adı verilen pakete mi sahip olmak istedikleridir. Son olarak; modern CAD konfigürasyon yazılımı, online mağaza sepetinde bir sipariş kalemi üretir. Festo Design Tool 3D ile bu özel prosedürü takip etmek suretiyle kullanıcılar, parça listelerindeki tip kodlarında ve ekipmanlarla CAD çizimleri arasındaki ilişkilerde yapılan hatalardan kaçınabilir. Bu prosedür aynı zamanda, tüm müteâkip departmanlarda ihtiyaç duyulan iş miktarını da azaltır.

Zamandan ve işten kazandırır
İster mühendisler, satıcılar, depocular, isterse montaj teknisyenleri olsun, yeni CAD konfigürasyon yazılımı Festo Design Tool 3D, tüm kullanıcılara daha fazla güvenlik sunuyor ve iş yüklerini azaltıyor. Aksesuarların basit grafik görünümü, aksesuarların otomatik olarak hatasız yerleştirilmesi, bireysel indirme ihtiyacının ortadan kaldırılması ve bir siparişin tek sipariş kalemiyle yapılabilmesini sağlayan verimli yöntem, konfigürasyon hataları riskini asgâriye indiriyor ve tüm değer zinciri boyunda zaman tasarrufu sağlıyor.
Bir tek paket olarak müteâkip teslimat, proje mühendisliğini basitleştirir ve aynı zamanda ambalaj atığını azaltır. İster ön-montajlı olarak, isterse ‘PrePack’ şeklinde sağlansın, Festo Design Tool 3D ile pnömatik silindirlerin montajı emniyetli ve güvenilirdir.
Festo Design Tool 3D şimdi 20 ülkede hizmete sunulmuştur. Sadece tıklayın: www.Festo.com/FDT-3D