Dassault Aviation, 3DExperience’ı kullanacak

Dassault Aviation’ın Dassault Systèmes ile yaptığı işbirliği anlaşması; Dassault Aviation'ın sivil ve askeri uçak programlarında kullanılan tüm PLM çözümlerinin 3DExperience platformu ile değiştirilmesini kapsıyor.

A+ A-

Dünyanın en önde gelen havacılık firmalarından biri olan Dassault Aviation, 3DExperience platformunun Dassault Aviation Grubu içinde uygulanması için Dassault Systèmes ile bir işbirliği anlaşması imzaladı.
Birden fazla yılı kapsayan söz konusu anlaşmanın; Dassault Aviation'ın sivil ve askeri uçak programlarında kullanılan tüm PLM (Ürün Yaşam Döngüsü Yönetimi) çözümlerinin 3DExperience platformu ile değiştirilmesini kapsadığını aktaran yetkililer, “Bu vesileyle Dassault Aviation, 30 yılı aşkın süredir öncü olduğu dijital endüstriyel proseslerdeki liderliğini sürdürmek için yeni bir adım da atmış oldu. Bu yaklaşım; ürün ve hizmet döngüleri, kalite ve maliyetler açısından operasyonlarını daha fazla iyileştirmek için Dassault Aviation tarafından başlatılan dönüşüm planının bir parçası” diye konuştular.

“İhtiyaçlara cevap vermesini sağlayacak”
3DExperience platformunun, Dassault Aviation'ın önündeki zorlu projelerde ortaya çıkan ihtiyaçara cevap vermesini sağlayacağını dile getiren yetkililer, sözlerine şöyle devam ettiler: “Bu projeler; Falcon business jeti yelpazesinin genişletilmesi, Rafale savaş jetlerinin, geleceğin savaş uçaklarının ve MALE (orta irtifa ve uzun havada kalış) gözlem İHA’sının (insansız hava aracı) geliştirilmesi için işbirliğidir. Bu işbirliği anlaşması, Dassault Aviation'ın sürekli inovasyon kültürü ile uyumlu bir anlaşma. Bu kültür, Catia yazılımının ortaya çıkmasını sağladı ve daha sonra sanal model prosesinin ortaya çıkmasına, ardından da uluslararası işbirliği programları için endüstriyel ortaklar arasındaki dijital işbirliği süreçlerinin uygulanmaya başlamasına yol açtı.”

Trappier: “En gelişmiş çözüm”
Konu hakkında açıklamalarda bulunan Dassault Aviation Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su Eric Trappier ise, şunları söyledi: "Dassault Aviation; endüstriyel bir mimar ve kompleks havacılık sistemlerinin bir entegratörü olarak, Fransa ve yurtdışında yüzlerce şirketi içeren stratejik bir endüstriyel yapının omurgası konumunda. Kuruluş, dünyanın her yerinden sivil ve askeri müşterilerimizin beklediği ürün ve hizmetleri tasarlamak, üretmek ve desteklemek üzere en iyi dijital süreçleri uygulamıştır. Bugün, 3DExperience'ın işlerimizin tamamını destekleyecek en gelişmiş çözüm olduğuna ikna olduk.”

Charlès: “İddialı bir strateji seçti”
Dassault Aviation’ın; iş entegrasyonu ve dönüşümünü uygulamak, iş modeli, endüstriyel model, geliştirme ve desteği entegre etmek amacıyla bir araç olarak 3DExperience platformunu uygulamakla iddialı bir strateji seçtiğini aktaran Dassault Systèmes Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve CEO'su Bernard Charlès de, “Bu, prestijli müşterilerimize benzersiz deneyimler sunmamızı sağlayan, işbirliğine dayalı inovasyonun çok yönlü boyutunu mükemmel bir şekilde göstermektedir. Ürünlerin hizmetlerle entegrasyonunu sağlayan dijital işletmeler, 21. Yüzyıl’ın endüstrisinin mükemmel bir örneğidir” dedi.