Danfoss'un Çin'deki fabrikası dünyanın en gelişmiş 16 fabrikası arasına girdi

Dünya Ekonomi Forumu’nda Endüstri 4.0 çerçevesinde belirlenen dünyanın en gelişmiş 16 fabrikası arasında Danfoss'un Wuqing/Çin’deki fabrikası da bulunuyor.

A+ A-

Danfoss'un Wuqing/Çin'deki kompresör fabrikasında, otonom araçlar koridorlarda yollarını bulup çalışanlara bileşen tedariki sağlıyor. Fabrikada çalışanlar, aynı zamanda bir montaj işleminin hatalı olduğunu otomatik olarak tespit eden akıllı, Bluetooth özellikli aletler kullanıyor, gün içinde fabrikanın değişik alanlarında adım adım elektronik çalışma açıklamalarına erişim sağlayabiliyorlar.
600 kişinin çalıştığı fabrikada son yıllarda akıllı teknolojilere yönelik yatırımlar yapıldı. Söz konusu yatırımlar sonucunda, çalışan veriminde yüzde 30 artış gözlenirken; hurda maliyetinde yüzde 20, müşteri şikayetlerin de ise yüzde 57 düşüş tespit edildi.
Dünya Ekonomi Forumu'nda akıllı fabrikaların sadece akıllı teknolojileri uygulama konusunda iyi olanlar değil; aynı zamanda yatırımları operasyonel ve finansal faydalara dönüştürenler olduğunun altı çizildi. Forum, Danfoss Wuqing fabrikasının da aralarında olduğu 16 fabrikanın yer aldığı listeyi oluştururken, sayıları 1.000'i geçen fabrika listesinden seçim yapıldı.

Zhang: “Son derece gururluyuz”
Danfoss Wuqing Operasyonlar Kıdemli Direktörü Ruixing Zhang, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Dünya Ekonomi Forumu'ndan gelen temsilcilerin yaptığı denetlemelerin ardından bu listenin bir parçası olmaktan son derece gurur duyuyoruz. Listede yer almamız; dijitalleşme çabalarımızın verim, kalite iyileştirmesi ve müşteri memnuniyeti özelinde de karşılığını verdiğini açık bir şekilde teyit ediyor. Bu alanlarda sürekli gelişme sağlayabilmek adına yeni teknolojiler eklemeye devam edeceğiz.”

Fausing: “Yatırımlarımızın karşılığını alıyoruz”
Her seviyede dijitalleşme ilkesi ile çalıştıklarını ifade eden Danfoss'un Başkanı ve Baş Yöneticisi Kim Fausing de, “Eğilimlerin önünde kalıp müşterilerimizin beklenti ve taleplerini karşılayabilmek için bu konuya da yatırım yapıyoruz. Bunun karşılığını alabilmek son derece gurur verici" diye konuştu.