Coşkunöz Savunma ve Havacılık’a yeni Genel Müdür

Türkiye’nin önde gelen şirketlerinden Coşkunöz Savunma ve Havacılık’ın yeni Genel Müdürü, mühendislik ve savunma alanında uzman Özgür Bayram oldu.

A+ A-

Coşkunöz Holding tarafından 2006 yılında savunma-havacılık alanında hizmet vermek ve üretim yapmak adına kurulan Coşkunöz Savunma ve Havacılık’ın yeni Genel Müdürü Özgür Bayram oldu. Havacılık sektöründe yapısal detay parça imalatı ve montaj hizmeti sağlayan firma; savunma sanayii için milli imkânlarla kanister, taşıma sandığı, taret benzeri ürünler üretirken, farklı programlar için de yapısal üretimler gerçekleştiriyor.
Coşkunöz Savunma ve Havacılık’taki görevine 2018’de başlayan Bayram, 1989 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. 1991 yılında ABD’de Aydın Corporation (West) şirketinde Tasarım Mühendisi olarak sektöre adım atan Bayram, 1994’te Türkiye’ye dönerek; 1994-1997 yılları arasında Ankara’da AYESAŞ (Aydın Yazılım ve Elektronik Sanayi A.Ş.) şirketinde sırasıyla Mekanik Tasarım Mühendisi ve Mühendislik Hizmetleri Müdürü olarak görev yaptı. Kariyerini üretim ve mühendislik alanlarında uzmanlaşarak sürdüren Bayram, 2007-2017 yılları arasında SDT Uzay ve Savunma Teknolojileri şirketinde Kalite ve Mühendislik Hizmetleri Direktörü, Üretim ve Mühendislik Destek Direktörü ve son olarak da Üretim ve Operasyonlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev aldı. Özgür Bayram, 2018’in temmuz ayından itibaren Coşkunöz Savunma ve Havacılık Genel Müdürü olarak kariyerine devam ediyor.