Coşkunöz Metal Form, Türkiye’nin en büyük sanayicileri arasında

Türkiye otomotiv sanayiinin önde gelen şirketlerinden biri olan Coşkunöz Metal Form, İSO’nun açıkladığı ‘Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu’ listesinde 1995 yılından beri aralıksız bir şekilde yer alarak başarısını sürdürüyor.

A+ A-

Otomotiv sektöründe presli sac parça imalatı alanında 1968 yılından bu yana faaliyet gösteren Coşkunöz Metal Form, 2018 yılında da Türkiye’nin en büyük sanayi kuruluşları arasında yerini aldı. Bursa’nın önde gelen şirketlerinden biri olan kuruluş, İstanbul Sanayi Odası'nın (İSO) ‘Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu 2018’ listesinde 263’üncü sırada yer aldı.
İlk olarak 1984 yılında ISO 500 listesine giren Coşkunöz Metal Form, kurulduğu günden bugüne kadar kalıp tasarımı ve üretiminde faaliyet gösteren Coşkunöz Kalıp Makina ile araçların dış yüzey panellerini ve büyük gövde parçalarını üreten Coşkunöz MA (Magnetto Automotive) şirketlerini bünyesinden ayırmasına rağmen sanayi sektöründeki konumunu korumaya devam etti. Payını yükselterek iki yıl üst üste büyüyen Coşkunöz Metal Form; Türkiye otomotiv üreticilerinin yanı sıra beş kıtaya küresel standartlarda hizmet vermeye, dijitalleşme kapsamında Endüstri 4.0’a yönelik inovatif çalışmalara odaklanmaya ve her yıl ihracat kapasitesini artırarak hem yerel, hem de global arenada atılımlarına devam ediyor.

Saner: “Ülkemizin kalkınmasına katkı sağlamayı sürdüreceğiz”
2018 yılında da ekonomiye ivme kazandırıcı, yerli üretimi güçlendirici ve istihdamı destekleyici çalışmalarını sürdürdüklerini ifade eden Coşkunöz Metal Form Genel Müdürü Aptullah Saner, “1995’ten beri aralıksız olarak İSO 500 listesinde Türkiye’nin önde gelen kuruluşları arasında yer almamız, stratejik hedeflerimizi başarılı bir şekilde gerçekleştirdiğimizi gösteriyor. Küresel ölçekteki varlığımızı, yatırımlarımız ve sunduğumuz ürün-hizmetler ile daha da etkinleştirmek için çalışıyoruz. Önümüzdeki dönemde de, değer yaratma hedefimiz ve küresel vizyonumuz çerçevesinde ülkemizin kalkınmasına katkı sağlamaya devam edeceğiz“ diyerek sözlerini noktaladı.