Coşkunöz Holding’in yeni CEO’su Erdem Acay oldu

Otomotiv yan sanayisinin önemli kuruluşları arasında yer alan Coşkunöz Holding’in yeni CEO’su, 23 yıldır kurum bünyesinde farklı pozisyonlarda görev alan A. Erdem Acay oldu.

A+ A-

Temelleri 1950 yılında atılan ve otomotiv yan sanayisinin katma değer üreten önemli kuruluşları arasında yer alan Coşkunöz Holding’te üst düzey bir atama gerçekleştirildi. 23 yıldır Coşkunöz Grubu’nda görev yapan ve sektörü çok yakından tanıyan A. Erdem Acay, Coşkunöz Holding CEO’su olarak atandı. Acay, otomotiv yan sanayiinin yanında; savunma ve havacılık, çevre teknolojileri, bilişim gibi bir çok farklı alanda çalışmalar yapan grupta farklı pozisyonlarda uzun süreler görev aldı.
İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği mezunu Acay, uzun yıllardır Coşkunöz bünyesinde farklı alanlarda görev yapıyor. Üniversiteden mezun olduğu 1994 yılında çalışma hayatına Coşkunöz Metal Form’da başlayan Acay, 23 yıl içerisinde; Proje Lideri, Fabrika Müdür Yardımcısı, Teknik Müdür, Kalıp Grup Müdürü, Genel Müdür Yardımcısı gibi birçok görevi başarıyla yürüttü. 2002-2014 yıllarında Coşkunöz MA’nın ve 2013-2018 yıllarında Coşkunöz Alabuga’nın Kurucu Genel Müdürü olarak atanan A. Erdem Acay, kariyerine Coşkunöz Holding’in CEO’su olarak devam edecek.