Coşkunöz Ar-Ge Merkezi önemli bir başarıya daha imza atıyor

Coşkunöz Holding; T.C. Savunma Sanayi Başkanlığı tarafından geleceğe dönük yeni teknoloji alanlarında projeler başlatma hedefi ile düzenlenen ‘Ar-Ge Paneli’ kapsamında, ‘Hançer’ projesi için sözleşme imzaladı.

A+ A-

Türkiye’nin ilk Ar-Ge merkezlerinden biri olan Coşkunöz Ar-Ge Merkezi, önemli bir başarıya daha imza atıyor. Otomotiv sektöründe kullanılan arka aks, salıncak kolu, motor beşiği gibi yapısal süspansiyon parçaları, sac şekillendirme kalıpları gibi parçaların geliştirilmesinin yanı sıra, uzun yıllardır savunma sanayi ve enerji gibi sektörlerde ürün ve teknoloji geliştirme faaliyetleri yürüten şirket, söz konusu alandaki güçlü tecrübesini zırhlı araçların karasal savunma gücünü artırmak hedefiyle gerçekleşecek projede de kullanacak. Coşkunöz, T.C. Savunma Sanayi Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen ‘Ar-Ge Paneli’nde ortaya çıkan ihtiyaçlar çevresinde uygun bulunan ‘Hançer: Sıcak Şekillendirme Prosesine Uygun Zırh Çeliği Alaşımının Geliştirilmesi’ projesinin ürün tasarımı, doğrulama, kabul testleri ve modelleme çalışmalarını yürütecek.
Coşkunöz Holding işbirliğinde proje üzerinde çalışacak olan Coşkunöz Ar-Ge Merkezi, zırhlı araç parçalarında kullanılacak uygun zırh çeliği alaşımının ve bu alaşımdan hedeflenen parçanın üretilebilmesini sağlayan sıcak şekillendirme yönteminin geliştirilmesini sağlayacak.

Akıncı: “Gurur duyuyoruz”
Özgün, yerli ve milli çözümler için çalıştıklarını belirten Coşkunöz Holding Ar-Ge Direktörü Volkan Akıncı, “Ar-Ge merkezimizde ulusal markalarımızın oluşması sürecinde teknolojik destek üretmek adına çalışıyoruz. Üstün teknoloji robotik üretim makinaları ve atölyelerimizde üretime ve müşteri gereksinimlerine uygun yerli zırh çeliği ‘Hançer’ projemizi geliştirerek, ülkemizin yerli ve milli üretim çalışmalarına destek verebileceğimiz için gurur duyuyoruz. Sıcak şekillendirme prosesine uygun zırh çeliği üretimi için ‘Hançer: Sıcak Şekillendirme İle Multifazlı Çelik Geliştirme’ projemiz ile kara savunmamıza katkı sağlayacak teknolojiyi hayata geçireceğiz. Coşkunöz Ar-Ge Merkezi olarak birlikte çalıştığımız 65 uzman araştırmacı eşliğinde sektörün ihtiyaçlarını belirleyerek; müşterilerimizin taleplerine uygun, yüksek katma değer sağlayacak, maliyet ve zaman açısından en etkin çözümü sunacak projeleri hayata geçirmek için güncel teknolojileri ve mühendislik araçlarını kullanıyoruz. Bunun yanında, bilişim ortağımız CITS (Cloud Information Technology Services) ile; akıllı üretim sistemleri, veri analitiği ve makina öğrenmesi alanlarında ortak faaliyetler yürüterek, dijital dönüşüm yol haritamız çerçevesinde patentli projeler geliştiriyoruz” diye konuştu.