CMSE eğitimi için son başvuru tarihi 11 Şubat

Pilz ve TÜV NORD tarafından makina emniyeti alanında profesyonellere uzman seviyesinde eğitim vermek amacı ile geliştirilen CMSE eğitimi için son başvuru tarihi 11 Şubat olarak belirlendi.

A+ A-

19-22 Şubat 2019 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan CMSE® (Certified Machinery Safety Expert), Pilz ve TÜV NORD tarafından makina emniyeti alanında profesyonellere uzman seviyesinde eğitim vermek amacı ile geliştirilmiş bir program. 360 derecelik tam kapsamlı yaklaşım sağlayan söz konusu eğitim, sınavı başarı ile tamamlayanlara TÜV NORD tarafından verilen sertifika ile ayrıcalık kazandırıyor. İş sağlığı-güvenliği ve makina emniyeti alanında detaylı teknik konuları kapsayan CMSE® eğitimi, uluslararası standartlardan ve direktiflerden fonksiyonel emniyete kadar, makinanın yaşam döngüsü hakkında kapsamlı bilgiler sunuyor.
Türkiye’de ilk defa 24-27 Kasım 2014 tarihleri arasında Pilz Türkiye Merkez Ofisi’nde İngilizce olarak düzenlenen CMSE® eğitimi, 2015’te ise yoğun talep doğrultusunda yine bir ilk gerçekleştirilerek Türkçe eğitim olarak gerçekleştirildi. Makina emniyet alanındaki dünya ve Avrupa standartları henüz tam olarak Türkçeye çevrilmemişken Pilz, gerçekleştirdiği eğitim ile Türkiye’de önemli bir başarıya imza attı.
Söz konusu eğitim için başvuru CMSE başvuru formu doldurularak yapılabiliyor. Başvuru formları sitesinden indirilebiliyor veya yerel CMSE organizasyonundan istenebiliyor.