CEV, makina ve kalıpçılık konusunda mesleki eğitim veriyor

Makina ve kalıpçılık üzerine oluşturulan ‘Bilgisayarlı Makina İmalatı Dalı (CNC) Programı’ eğitimleri için başvurular 30 Ağustos’a kadar devam edecek.

A+ A-

Coşkunöz Holding, mesleki ve teknik eğitim kurumu olma misyonuyla faaliyete geçirdiği Coşkunöz Eğitim Vakfı (CEV) bünyesinde gerçekleştirdiği eğitimlerle; kendine güvenen, üretken, mesleki bilgi, beceri ve yetkinlik kazanmış bireyler yetiştirilmesine destek oluyor.
Coşkunöz Eğitim Vakfı’nın kuruluşundan bu yana devam eden sosyal sorumluluk projesi meslek edindirme programı kapsamında, ‘Bilgisayarlı Makina İmalatı Dalı (CNC)’ eğitimleri için başvurular devam ediyor. Düz lise veya meslek lisesi mezunu olan 18-25 yaş arasındaki adaylar, 1 adet fotoğraf ve diploma ile 30 Ağustos 2019 tarihine kadar başvuru yapabilecekler. 9 Eylül 2019’da başlayacak eğitimler, fabrikada bulunan atölye ve laboratuvarlarda 18 ay boyunca verilecek. Program süresince öğrencilerin; ulaşım, yemek, kırtasiye ihtiyacı, iş güvenliği ekipmanları CEV tarafından karşılanacak ve burs desteği sağlanacak.

Katılım sertifikası verilecek
Milli Eğitim Bakanlığı Tophane Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile yapılan protokol çerçevesinde, ‘Bilgisayarlı Makina İmalatı Dalı (CNC) Programı’nı başarıyla tamamlayan öğrencilere, eğitim kurumu tarafından ikinci bir diploma ve Coşkunöz Eğitim Vakfı’ndan katılım sertifikası verilecek. Öğrenciler program boyunca, meslek lisesi öğretmenleri, uzmanlar ve usta öğreticiler rehberliğinde makina ve kalıpçılık üzerine eğitim alacaklar. Günümüz teknolojisine uygun CNC ve klasik tezgahların kullanımını, bunları destekleyici temel bilgisayar, AutoCad, Solidworks, ölçme ve kontrol araçlarını öğrenecek olan öğrenciler, son aşamada ise vakıf ve fabrika atölyelerinde rotasyona tabi tutularak, üretimde deneyim edinme imkânı bulacaklar. Eğitimi başarı ile tamamlayan mezunlar; firmalarda CNC operatörü, fikstür işçisi, kalıp üretim işçisi, kalıp bakım işçisi, makina montaj işçisi, kalite kontrol işçisi, seri üretim işçisi (pres-kaynak) ve bakım işçisi olarak çalışabilecekler.