Büyük iş parçaları için yüksek güçlü kesme

Yüksek performanslı 45 kW torna iş miline ve 10.000 dev/dak frezeleme kafasına sahip olan e-800H, karmaşık iş parçalarını yüksek doğrulukla işlemek için hem güçlü, hem de çevik bir performans sunuyor.

A+ A-

Mazak

Ağır ve büyük çaplı iş parçaları için ideal bir seçenek olan Yamazaki Mazak Integrex e-H serisi çoklu görev makinaları; tornalama, frezeleme, delik genişletme ve delme dâhil olmak üzere tüm işlemleri tek bağlamada tamamlama özelliği sayesinde, parçaları başka bir makinaya taşıma ihtiyacını ortadan kaldırıyor.
Serinin lideri olan Integrex e-800H, Mazak'ın yatay Integrex portföyündeki en büyük makinadır. Yüksek performanslı 45 kW torna iş miline ve 10.000 dev/dak frezeleme kafasına sahip olan e-800H, karmaşık iş parçalarını yüksek doğrulukla işlemek için hem güçlü, hem de çevik bir performans sunuyor. Ayrıca, zor işlenen çeşitli materyaller üzerinde tam 5 eksenli, eş zamanlı işlemler gerçekleştirebiliyor.

Büyük kapasitesi ile öne çıkıyor
Makinanın öne çıkan bir başka özelliği ise büyük kapasitesi. Ürün, sınıfındaki en büyük Y ekseni strokuna (800 mm) ve geniş bir dönüş çapına sahip. e-800H; 1300 mm çapa, 8 m uzunluğa ve 15 ton ağırlığa kadar iş parçalarını işleyebiliyor (bağlama ekipmanı dâhil. Ayrıca, standart 40 takımlık magazine sahip olan ve 120 takıma varan seçenekler sunan makina, bu sayede geniş bir uygulama yelpazesi ve karmaşık iş parçaları ile ilgili tüm ihtiyaçları karşılıyor.
Makina, isteğe bağlı ara yatak seçenekleriyle bir araya getirilen tamamen otomatik NC puntası sayesinde, petrol-gaz, havacılık ve yenilenebilir enerji sektörlerinde sıkça karşılaşılan büyük valfler, iniş takımları ve krank milleri gibi uzun ve karmaşık millerin işlenmesi için ideal.
e-800H, süreç çok yönlülüğünü geliştirmek için isteğe bağlı olarak uzun delik genişletme barası istifçisi (LBB) ile donatılabiliyor. Bu istifçide, 1500 mm uzunluğunda ve 120 mm çapında dört adet bara bulunuyor. Uygulama yelpazesi; uzun açılı freze tutucuları, uzun delme tutucuları ve yan ve alın freze tutucuları gibi özel takımları destekleyen isteğe bağlı rijit takım tutucu sistemiyle genişletilebiliyor. Rijit takım tutucu sistemi, rijiditeyi en üst düzeye taşımak için freze iş milinde dört noktalı kilitleme sistemi kullanıyor.

Çeşitli ergonomik özelliklerden de faydalanıyor
Makina ayrıca, işlevsellik açısından kurulumu ve operatör güvenliğini desteklemek için çeşitli ergonomik özelliklerden de faydalanıyor. Bu özellikler arasında; erişilebilirliği artırmak için dâhili ve harici adımlar, daha iyi bir görüş açısı için her kapıda iki büyük cam pencere, CNC kontrol panelinde eğme ve döndürme işlemi ve LED ışıklar yer alıyor.
Son olarak şirketin tüm 5 eksenli makinalarında olduğu gibi Integrex e-800H de, Mazak'ın devrim niteliğindeki SmoothX teknolojisi sayesinde, dünyadaki en hızlı CNC ile kullanıcılarına benzersiz bir programlama kolaylığı ve hızı sunuyor. Smooth CNC, aynı zamanda tamamlayıcı otomasyon sistemleri ve ölçüm yazılımları gibi Mazak'a ait olmayan yazılımlar ve Smooth CNC arasında bağlanabilirliği geliştiren Smooth API (uygulama programlama arabirimi) dâhil olmak üzere kullanıcılarına yardımcı olmak için çeşitli uygulamalar içeriyor.