Büyük iş parçaları için ağır işlere uygun tornalama merkezi

Integrex i-500 tornalama merkezi, oldukça uzun parçaların işlenmesini sağlamak için 3 metreye varan gövde uzunluğu aralığıyla büyük bir işleme alanına sahip ve standart olarak 10 inçlik merkezi açık ayna ile birlikte sunuluyor.

A+ A-

Mazak

Son derece başarılı Integrex i serisinin kapasitesini daha çok artırmak için özel olarak tasarlanan Yamazaki Mazak Integrex i-500 tornalama merkezi, daha büyük boyuttaki iş parçalarının işlenmesine yönelik artan hassas işleme gereksinimi karşılıyor.
Tornalama merkezi, oldukça uzun parçaların işlenmesini sağlamak için 3 metreye varan gövde uzunluğu aralığıyla büyük bir işleme alanına sahip ve standart olarak 10 inçlik merkezi açık ayna ile birlikte sunuluyor. Ancak, talep üzerine 12 inç, 15 inç ve 18 inç seçenekleri de temin edilebiliyor.
Ø700 mm'ye varan parçaları işleme kapasitesine sahip olan i-500, 430 mm'lik büyük Y ekseni kapasitesi ile birlikte 845 mm'lik artırılmış X ekseni hareketi ile donatıldı. Bu özellikleri sayesinde büyük ve karmaşık iş parçalarını işlemek için idealdir.

Yeni geliştirilmiş iş mili kafası ile donatıldı
i-500, aynı zamanda yüksek güçlü ve torklu 37 kW 2500 dev/dk. ana iş mili ve etkili bir şekilde daha geniş bir işleme alanı sağlamak için; çarpışma olasılığını azaltan, yeni geliştirilmiş kompakt 24 kW 12.000 dev/dk. iş mili kafası ile donatıldı. NC punta standart olarak sunulurken; Ø410 mm'ye varan boyut dâhil olmak üzere altı farklı boyutta isteğe bağlı olarak ara yatak yapılandırması da temin edilebiliyor. Diğer model çeşitleri, ikinci mili ve gelişmiş done-in-one (tek tezgahta işleme) özelliği için alt taret işlevlerini kapsıyor.
Tüm Mazak 5 eksenli makinaları gibi Integrex i-500 de, şirketin devrim niteliği taşıyan, dünyadaki en hızlı CNC çözümü SmoothX aracılığıyla yönetilebiliyor. Smooth CNC, işleme perfomansının dokunmatik ekranla kolaylıkla ve hassas bir şekilde ayarlanmasını sağlayan Smooth Machining Configuration (SMC) gibi çok sayıda üstün teknolojili özellik içeriyor. Ayrıca operatörler, sezgisel dokunmatik ekran arayüzü aracılığıyla; programlama, takım verileri, ayar, işleme ve bakım ile ilgili verilere hızlı erişim için beş farklı süreç ana ekranına erişim sağlayabiliyorlar.

Artan talepleri karşılayabiliyor
Integrex i-500'ün en çok öne çıkan özelliği ise, alt yüklenicilerin dişli üretimi için artan taleplerini karşılayabilmesidir. i-500'e Smooth Gear Cutting yazılımının eklenmesi, çoklu görev özelliğini Smooth Gear Milling ve Smooth Gear Hobbing gibi Mazak'ın dişli üretim süreçlerindeki en son yenilikleri ile bir araya getiriyor. Ayrıca yazılım, operatörün CNC çözümündeki kullanıcı dostu bir iletişim kutusu aracılığıyla karmaşık dişli işleme programları girmesine olanak tanıyarak kurulum sürelerini azaltıyor.
Makina bileşenlerinin tamamı, maksimum rijitlik göz önünde bulundurularak tasarlandığı için yüksek hassasiyet güvencesi veriliyor. Ayrıca, makinanın tasarımında operatör için kullanım kolaylığı dikkate alındı ve takım bakımının çevrim içinde yapılmasını sağlayan 36 kapasiteli takım değiştirici ön tarafa monte edildi.
Integrex i-500, insansız çalışma veya tamamen otomatik çalışma sağlamak için tak çalıştır robot arabirimleri ve otomatik ön kapı gibi otomasyon seçenekleri sayesinde, zemine monte robotlar gibi fabrika otomasyon çözümlerine kolayca entegre edilebiliyor.