B&R, SPS IPC Drives Fuarı'nda komple bir portföy sunacak

SPS IPC Drives 2018 Fuarı’ndaki standında ürünlerini sergileyecek olan B&R; akıllı kameralar, görüntü işleme algoritmaları ve yenilikçi bir aydınlatma portföyü sunacak.

A+ A-

27-29 Kasım tarihleri arasında Almanya’nın Nürnberg kentinde düzenlenecek SPS IPC Drives 2018 Fuarı’nda B&R; akıllı kameralar, görüntü işleme algoritmaları ve yenilikçi bir aydınlatma portföyü sunacak.
Endüstriyel görüntü işleme için kapsamlı ürün yelpazesinin, B&R kontrol teknolojisine tam bir şekilde entegre edildiğini aktaran firma yetkilileri, “Şirketin standında (7.Hol, 206/114) diğer öne çıkanlar; makina üreticileri için ilk bulut uygulaması, emniyetli insan-track-kolaboratif robot-işbirliği ve B&R sistemine tam entegre olan robotlar olacak. Firmanın makina üreticileri için ilk bulut uygulaması, dünya çapında ve 24 saat boyunca makina verilerini kaydediyor ve sahadaki tüm makinalar için güvenilir bir genel bakış sağlıyor. Böylelikle makina üreticileri; optimizasyon ihtiyaçlarını kolaylıkla tespit edebilir, müşterilerine verdikleri servis hizmetlerini geliştirebilir ve yeni gelir potansiyeli oluşturabilirler. Bunun dışında bulut uygulaması, gereken bakımları görüntülüyor ve özelleştirilmiş bir bakım hizmeti sağlıyor” diye konuştular.

“Ayrı bir koruma ünitesi gerekmiyor”
Akıllı taşıma sistemlerinin ilk üreticisi olarak B&R’ın, güvenli insan-track-kolaboratif robot-işbirliğini sunduğunun altını çizen yetkililer, şöyle konuştular: “5 entegre emniyet fonksiyonu, üretim akışını olumsuz etkilemeden, insan ve makina arasındaki işbirliğinin emniyetli şekilde yürümesini sağlar; ayrı bir koruma ünitesi gerekli değildir.”
B&R’ın, robotların makina otomasyonuna tam ve kusursuz şekilde entegrasyonunu geliştirdiğini anlatan yetkililer, “Fuar ziyaretçileri; farklı üreticilerin robotlarının openRobotics ile B&R makina kontrol sistemine tam olarak nasıl entegre olduğunu izleyebilecekler. Sergilenen kinematikler, Pick-and-Place robotlarından çeşitli 6 eksenli robotlara kadar uzanıyor” dediler.

“Yenilikçi bir otomasyon şirketi”
Avusturya'da genel merkezi ve tüm dünyada ofisleri bulunan yenilikçi bir otomasyon şirketi olan B&R’ın, 6 Temmuz 2017’den beri ABB Group bünyesinde bir iş birimi olarak faaliyetlerini sürdürdüğünü aktaran yetkililer, “Endüstriyel otomasyonda dünyanın lider kuruluşlarından biri olan B&R, gelişmiş mühendislik bilgisini modern teknoloji ile harmanlıyor. Şirket; makina ve fabrika otomasyonu, tahrik ve kontrol teknolojisi, görselleştirme ve entegre emniyet teknolojisinde çeşitli sektörlerden müşterilerine bütünsel çözümler sunuyor. Endüstriyel loT ile OPC UA, Powerlink ve openSafety gibi iletişim standartlarının yanı sıra; Automation Studio yazılım geliştirme ortamının da sayesinde B&R, geleceğin otomasyon mühendisliğini yeniden tanımlıyor. Yenilikçi çözümleri ile otomasyon dünyasında yeni standartlar belirleyen kuruluş, süreçleri basite indirgemeye ve müşterilerinin beklentilerinin ötesine geçmesine yardımcı oluyor” diyerek sözlerini noktaladılar.