Akay: "İSO 500 listesinde 38 sıra birden yükseldik"

Türkiye kablo sektörünün önde gelen kuruluşlarından Borsan Kablo, ‘Türkiye’nin En Büyük 500 Sanayi Kuruluşu 2018’ sıralamasında 38 sıra birden yükselerek 411. sırada yer aldı.

A+ A-

15 farklı şirketle birçok farklı sektörde faaliyet gösteren ve 2 bin 200 kişiye doğrudan istihdam sağlayan Borsan Grup bünyesinde faaliyet gösteren Borsan Kablo, 2012’den beri yer aldığı ‘İSO 500: Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu’ndaki istikrarlı yükselişini sürdürüyor. 2018 yılında açıklanan listede 449. sırada yer alan şirket, bu sene açıklanan listede 38 sıra yükselerek 411. sırada yer aldı.

Akay: “Tüm paydaşlarımıza teşekkür ediyorum”
Başarı çıtalarını sürekli daha yükseğe taşıdıklarını ifade eden Borsan Elektrik ve Aydınlatma Ürünleri Grubu CEO’su Arbek Akay, “İSO 500 sıralamasında geçtiğimiz yıl 13 sıra yükselmiştik; bu sene de yerimizi 38 sıra yukarıya taşıdık. Yarım milyar TRY düzeyini aşan üretimden satışımızla, Türkiye’nin en büyük şirketlerinden birisi durumundayız. Büyümeyi, paydaşlarımız, ülkemiz ekonomisi ve istihdamı için ürettiğimiz değerleri sürdürülebilir kılmak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Başta tüm çalışma arkadaşlarımız, iş ortaklarımız ve müşterilerimiz olmak üzere bu başarıda katkısı olan tüm paydaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.
2019 yılına yönelik hedefleri ile ilgili de açıklamalarda bulunan Akay, şu şekilde konuştu: “2019 yılında yurt içi pazarın konjonktürel nedenlerle yatay seyretmesini bekliyoruz; buna rağmen belirli bir büyüme öngörüyoruz. İhracat, 2019’da da önceliğimiz olmaya devam edecek. Üretimimizin ihracata yönlendirilen payını yüzde 65-70’ler seviyesine çekmeyi, iç pazarda ise katma değerli ve kârlı büyüme istikrarımızı sürdürmeyi hedefliyoruz.”