‘Baykuş’tan ilham alınarak tasarlanan kompresör

Kabaran enerji faturalarını düşüren VSD+ kompresör, dikey tasarımı ve sessiz çalışma mekanizmasıyla da üretim verimliliğini geleneksel hava kompresörlerine nazaran yüzde 55 artırıyor.

A+ A-

Atlas Copco Kompresör

Sürdürülebilir sanayi verimliliğini destekleyen Atlas Copco Kompresör, ‘baykuş’tan ilham alarak ürettiği VSD+ kompresör ile enerjide yüzde 35’e varan tasarruf sağlıyor. Kabaran enerji faturalarını düşüren ürün, dikey tasarımı ve sessiz çalışma mekanizmasıyla da üretim verimliliğini geleneksel hava kompresörlerine nazaran yüzde 55 artırıyor.
Atlas Copco Kompresör, sürdürülebilir enerji verimliliği sağlayan hava kompresörlerinin yanı sıra yaygın servis ağı ve servis ekibiyle Türkiye’nin dev şirketlerine çözüm ortaklığı sunmayı sürdürüyor. Üretimin en az maliyetle karşılanmasına yönelik çözümleriyle üreticilere rekabet avantajı sağlayan şirket, en az bir baykuş kadar sessiz çalışan VSD+ kompresör ile bu yaklaşımına yeni bir boyut kazandırıyor.

Bulaşık makinasından daha sessiz
Özel kanat sistemleri sayesinde havada sessiz ve kesintisiz bir şekilde uçabilen ‘baykuş’tan ilham alınarak üretilen VSD+ kompresör, bulaşık makinasından daha sessiz, 62 ile 64 dBA aralığında çalışabilme özelliğine sahip. Ürün, dikey tasarımı ile üretim proseslerinde kapladığı alanı daraltarak üreticiye yer avantajı sunuyor.
Ürünün tüm aktarma organları yağla soğutularak kapalı bir devre oluşturuyor. Yağ soğutmalı motorunda bulunan iki farklı bölme, ısı üreten tüm bileşenleri tek bir alanda tutarken, soğumaya ihtiyaç duyan tüm bileşenleri diğerinden ayrıştırıyor. Üretiminde kullanılan Değişken Hızlı Sürüş (VSD) Teknolojisi sayesinde, akış hızı ve güç tüketimleri hızları birbiriyle orantılı bir şekilde çalışıyor. Motor kendi hızıyla ilerlerken, vida elemanları ve basınçlı hava miktarı da aynı hıza adapte oluyor. Birbiriyle organik olarak bağlı bu akış sayesinde, en yüksek enerji tasarrufu ve üretim verimliliğine ulaşılıyor.