Başar Yıldız: “Lokomotif sektörlere çözüm sağlıyoruz”

2006 yılında kurulan ve ürün gruplarıyla farklı sektörlerde yüzlerce firmaya hammadde tedarik eden Flokser Kimya; ayakkabıdan tekstile, mobilyadan beyaz eşyaya kadar birçok sektöre alternatif çözümler sağlıyor.

A+ A-

Türkiye’nin en büyük 500 sanayi kuruluşundan biri olan, poliüretan hammadde sistemleri üreticisi ve ihracatçısı Flokser Kimya, 2023’te otomotiv ve inşaat sektörlerinin en güçlü yan sanayi tedarikçisi olmayı hedefliyor. Kurulduğu 2006 yılında beri çok çeşitli ürün gruplarıyla farklı sektörlerde yüzlerce firmaya hammadde tedarik eden şirket; ayakkabıdan tekstile, mobilyadan beyaz eşya sektörüne kadar alternatif çözümler sağlıyor.

“Emin adımlarla yolumuza devam ediyoruz”
Yıllık 60 bin ton üretim kapasiteleri ile çeşitli sektörlerin çözüm ortağı olmaya devam ettiklerini ifade eden Flokser Kimya Genel Müdürü Başar Yıldız, “Pazar paylarımızın yüzde 70’ini yurtiçi, yüzde 30’unu yurtdışı oluşturuyor. Farklı sektörlerin yanı sıra, otomotiv alanında yabancı firmalar ile gerçekleştirdiğimiz ortak projelerimizle pazara hızlı ve emin adımlarla kanalize oluyoruz” diye konuştu.

İnşaat ve otomotiv sektöründen çok sayıda firmaya sundukları inovatif çözümlerle sektörlerinde fark yaratmayı amaçladıklarını dile getiren Yıldız, konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Bu çerçevede, otomotiv ve inşaat sektöründe 2023 yılının en güçlü yan sanayi tedarikçilerinden biri olma hedefimiz için var gücümüzle çalışıyoruz.”

“İlklere imza atıyoruz”
Flokser Kimya’nın ilklere imza attığının altını çizen Yıldız, “Sektörümüzdeki ilk ve tek bakanlık onaylı Ar-Ge merkezimiz ile kolay temizlenebilen ve insan sağlığına zararsız biyo bazlı kaplama poliüretanlarını ülkemizde ilk üreten firma olarak, inovatif projelerimizi hayata geçirirken trendleri belirlemeye devam ediyoruz. Müşteriye özel ürünler üretmek, müşteri problemlerine hızlı çözümler sağlamak ve kolay ulaşılabilirlik ağımızla da müşteri memnuniyetinde iddialıyız” diyerek sözlerini noktaladı.