Bantboru, ‘SAP Dijital Dönüşüm Ödülü’nün sahibi oldu

Otomotiv ve beyaz eşya üretim sektörlerinde önem taşıyan boru sistemlerinin dünyadaki önde gelen üreticilerinden biri konumunda olan Bantboru, ‘SAP NOW 2018’de, ‘Yılın SAP S/4 Dönüşüm Ödülü’nün sahibi oldu.

A+ A-

Bantboru, dijital dönüşüm yolunda ‘Dönüşüm Başlıyor’ sloganı ile 2017 yılı içerisinde başlattığı SAP ERP projesiyle attığı adımı, ‘SAP NOW 2018’de, ‘Yılın SAP S/4 Dönüşüm Ödülü’nün sahibi olarak taçlandırdı. Ödülü; Bantboru CEO’su Sinan Gider, Tedarik Zinciri Müdürü Kutsal Genç ve Bilgi İşlem Müdürü Enis Büyükgüner aldı.
Bantboru’nun dijital dönüşüm projesine SAP çözüm ortağı olan Detaysoft destek oluyor. ‘Lojistik’, ‘Finans’, ‘İnsan Kaynakları’ ve ‘İş Zekâsı’ ana başlıkları altında çok geniş bir kapsama sahip olan proje 2018 yazında aktif hale geldi. Üretim, planlama, satış, dağıtım, bakım-onarım, malzeme yönetimi, bütçe, finans, muhasebe, insan kaynakları, satın alma, depo yönetimi ve iş zekâsı gibi geniş bir kapsamda yürütülen projede; bulut teknolojileri, bellek içi çalışan veri tabanı teknolojileri ve mobil uygulamalar gibi yeni nesil teknolojik çözümler kullanıldı.

Gider: “Dünya devleriyle rekabet ediyoruz”Konu hakkında açıklamalarda bulunan Bantboru CEO’su Sinan Gider, “Kalite ve rekabetçiliğin en üst düzeyde yaşandığı küresel otomotiv ve beyaz eşya endüstrilerinde, dünya devi markaların en önemli projelerinde yer almak için dünya devi firmalarla rekabet ediyoruz. Günümüzde hızla gelişen teknolojinin yeniden tanımladığı küresel rekabet arenasında, kalitemiz ve teknolojimiz sayesinde rakiplerimizle ölçekten bağımsız güçle başa baş rekabet ediyoruz. Bu gücümüzü; rekabetçi performans kültürümüzden, üretim kalitemizden, teknolojimizden, müşterilerimizin beklenti ve taleplerini öngörüp, en iyi şekilde karşılamamızı sağlayan esnek, ancak yüksek disiplinli iş modelimizden alıyoruz. Bu gücümüzü dijital dönüşümle bir sonraki seviyeye taşıdık. Bulut bilişim, bellek içi çalışan veri tabanı ve mobil uygulamalar gibi yeni nesil teknolojilerle süreçlerimizin birbirine tam entegrasyonunu sağlayan bu dönüşüm sonrasında, müşterilerimizle daha da yakın çalışabiliyoruz. Projede emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma ve bizlerle, bizim kadar yakın çalışan Detaysoft ekibine teşekkür ediyorum” dedi.