Bağlantı ve sabitleme elemanları sektörü Stuttgart’ta sahne alacak

8. Uluslararası Bağlantı ve Sabitleme Elemanları Teknolojisi Fuarı, 19-21 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Etkinlik, Stuttgart Messe’nin 1, 3 ve 5 numaralı salonlarında ziyaretçilerine kapılarını açacak.

A+ A-

Bağlantı ve Sabitleme Elemanı Teknolojileri Fuarı, 19-21 Mart 2019 tarihleri arasında Almanya’da, Stuttgart Messe’nin 1, 3 ve 5 numaralı salonlarında gerçekleştirilecek.
Etkinlik alanının bu yıl daha genişletilerek 22 bin metrekareye çıkarıldığını ve fuar kapasitesinin 2017’de düzenlenen bir önceki etkinliğin toplamını çoktan geçtiğini aktaran fuar yöneticiliğini organizatör firma Mack Brooks Exhibitions adına yerine getiren Liljana Goszdziewski, “Kullanılabilir toplam stant alanının yüzde 97’den fazlası şimdiden kiralanmış durumda. Bugüne dek 40 ülkeden 900 kuruluş, 8. Uluslararası Bağlantı ve Sabitleme Elemanları Teknolojisi Fuarı’nda katılımcı olarak yerlerini ayırttı. Almanya, Fransa, İtalya, Hollanda, İspanya ve Birleşik Krallık, Avrupa’dan en büyük katılımcıları temsil ediyor. Asyalı katılımcılarda ise Türkiye, Çin, Hindistan ve Tayvan öne çıkıyor” dedi.

“Talepte artış olmasını bekliyoruz”
Bağlantı ve sabitleme elemanları sanayisini gelecek yıllarda olumlu ekonomik gelişmelerin beklediğini aktaran Goszdziewski, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “E-mobilite, uzay ve havacılık, inşaat gibi dünya ölçeğinde gelişmekte olan sanayileri göz önünde bulundurarak, bağlantı ve sabitleme elemanlarına talepte artış olacağını öngörüyoruz. Son yıllarda, yeni teknolojiler ile uygulama alanlarının yanı sıra, çeşitli yeni malzemelerin kullanıma girmesiyle de pazar dinamik bir gelişme gösterdi. Ayrıca, hibrit bağlantı elemanlarının sanayideki yeri sağlamlaştı. Bu nedenle, başta hafif mühendislik uygulamaları olmak üzere çok çeşitli alanlarda esnek ve ileri düzeyde işlevsel çözümler olarak bağlantı ve sabitleme elemanlarından yararlanılıyor. Stuttgart 2019, bağlantı ve sabitleme elemanları sanayisini bütün yönleriyle kapsıyor: sanayi tipi bağlantı ve sabitleme elemanları, inşaatlarda kullanılan sabitleme, montaj ve tesisat sistemleri, ayrıca bağlantı imalat teknolojisi. Fuarın hedef kitlesi distribütörler, tedarikçiler, mühendisler ve diğer sektör profesyonellerinden oluştuğundan bu etkinlik, bütün sektör için buluşma merkezi haline gelecek."

“Yapıştırma teknolojilerine ayrılmış özel bir alan olacak”
Stuttgart Bağlantı ve Sabitleme Elemanları Teknolojisi Fuarı’nda ilk kez bu yıl yapıştırma teknolojilerine ayrılmış özel bir alan olacağının altını çizen Goszdziewski, ‘Yapıştırma Teknolojileri Özel Alanı’nın odak noktasının modern imalatta önemi giderek artan çözümler olduğunu bildirdi. Goszdziewski, “Bunlar, geleneksel bağlantı elemanlarına mükemmel bir takviye oluşturdukları gibi, sözgelimi otomotiv ve elektronik sanayilerindeki hafif konstrüksiyon uygulamalarında yaşamsal önem taşıyor. Benzersiz özellikleriyle, çok çeşitli sanayi sektörlerinde karşılaşılan sorunlara hesaplı bir çözüm oluştururlar. Yapıştırma teknolojileri, malzemenin kendi özelliklerini korumasına engel olmaz; daha ince ve daha hafif malzeme kullanımına olanak verir ve kompozit sistemlere kusursuz uyum sağlar” diyerek sözlerini noktaladı.