Aydın: “Esnek ve verimli üretim imkânı sunuyoruz”

Makina üreticilerine CNC ürünleri ve çözümleri sağlayan Mitsubishi Electric, CNC işleme merkezleri ve CNC torna makinaları için üreticilere sunduğu katma değeri artırmak için çalışmalarını aralıksız bir şekilde sürdürüyor.

A+ A-

Dünyanın önde gelen makina üreticilerine CNC ürünleri ve çözümleri sağlayan Mitsubishi Electric, CNC işleme merkezleri ve CNC torna makinaları için üreticilere sunduğu katma değeri her geçen gün artırmak için çalışıyor.
Sanayi 4.0 evresinde Türkiye’nin üretim kalitesini daha yükseğe taşımasına katkıda bulunmak için ileri teknoloji çözümler sunduklarını belirten Mitsubishi Electric Türkiye Fabrika Otomasyon Sistemleri Mekatronik CNC Departmanı Kıdemli Müdürü Hakan Aydın, “Türkiye, gerek nüfus yoğunluğu ve genç iş gücü, gerekse iş kalitesi anlamında Avrupa’daki birçok ülkenin önünde yer alıyor. Ülkemizin lokomotif iş kollarından biri olan makina sektörü, Sanayi 4.0 çağında güçlenerek büyümeye devam edecek. Biz de Mitsubishi Electric olarak; yüksek teknolojili inovatif ürünlerimiz, kaliteli servis ve yedek parça hizmetimiz, mühendislik bilgimiz ve know-how’ımızla şekillendirdiğimiz projelendirme çalışmalarımız ve büyük özen gösterdiğimiz satış sonrası hizmetlerimizle Türk sanayisinin hızla artan rekabet şartlarına uyum sağlamasına katkıda bulunmak için çalışıyoruz” dedi.

“Ürünlerimizi geliştirmeye devam ediyoruz”
Sektör profesyonellerine sundukları yeni seri ürünlerin; optik haberleşme, yüksek hızlı ve yüksek hassasiyetli işleme, yüksek önden okuma kapasitesi ve standart olarak sunulan data server fonksiyonu gibi özellikleri ile üretim süreçlerini çok daha verimli hale getirdiğini belirten Aydın, şöyle konuştu: “CNC kullanıcıları daha ekonomik, daha hızlı ve daha hassas üretim hedefleri için yeni seri ürünlerimizi tercih ediyorlar. CNC işleme merkezleri ve CNC torna makinaları için üreticilere sunduğumuz katma değeri her geçen gün daha da artırmak için çalışıyoruz. Bu doğrultuda, inovatif ürün gamımız içinde yer alan M80 ve M800 serisi CNC kontrol ünitelerimizi geliştirmeye devam ediyoruz.”
Yeni nesil M80 ve M800 serisinin, çok milli (multi-spindle) senkronizasyon kontrolü sayesinde 32 eksen, sekiz mil ve sekiz parçaya kadar olan sistemleri destekleyebildiğini söyleyen Hakan Aydın, “Mitsubishi Electric’in sorunsuz yüzey kontrolü fonksiyonunu içeren seri, hassas çalışmalar sırasında bile her bir eksenin hızlanmasını ve yavaşlamasını optimize edebiliyor. Aynı sürede daha yüksek kesinlik elde edilmesine veya kesinlikten ödün verilmeden çevrim sürelerinin azaltılmasına imkân sağlayan seri, eş zamanlı beş eksenli makina operasyonlarında bile kullanılabiliyor. M800 CNC kontrol üniteleri, yüksek hızlı ve yüksek hassasiyetli makina operasyonları ile çok eksenli ve çok parçalı sistem kontrolü için tasarlanan üst düzey bir kontrol cihazı olarak öne çıkıyor. CNC uygulamaları için özel CPU içeren M80 ise, daha az eksen ve milin kullanıldığı daha basit makina sistemlerinde yüksek verimlilik ve kullanım kolaylığı açısından ideal çözüm sunuyor. Markamızın CNC sektörü için özel olarak tasarladığı CPU, daha hızlı makina yanıtı ve daha kesin makina operasyonları ile desteklenen makina performansı için işleme hızında artış sağlıyor” diye konuştu.

“Sezgisel bir kullanıcı deneyimi sunuyor”
M80 ve M800 serisinin ekran ve klavye tasarımıyla da öne çıktığını ifade eden Aydın, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Bu seri, akıllı telefonlar ve tabletler gibi teknolojilerle büyüyen yeni nesil operatörlere hitap eden gelecek odaklı CNC’lerin kullanımını kolaylaştırıyor. Yeni seride yüksek çözünürlüklü ekranlar; 8.4 inch, 10.4 inch, 15 inch ve 19 inch seçeneklerinden oluşuyor. 10.4 inch ve daha büyük ekranlarda standart özellik olarak sunulan multi-touch özellikli kapasitif dokunmatik ekran, hem deneyimli, hem de yeni operatörler için akıllı telefonlara benzeyen kolay ve sezgisel bir kullanıcı deneyimi sunuyor. Zorlu tuş işlemlerine son veren bu özellik sayesinde, programın istenilen bölümü kolaylıkla görüntülenip izlenebilirken, diğer ekranlardaki bir menü rahatlıkla seçilebiliyor. Ayrıca, yeni ekranlar uzun ömürlü sağlam cam yapısıyla günlük bakımın kolay bir şekilde yapılmasına da imkân tanıyor. Ürün ailesinde dikey ve yatay monte edilebilen klavyeler de bulunuyor.”