Atak Redüktör, müşteri odaklı hizmet veriyor

Müşteri odaklı hizmet anlayışı ile faaliyetlerini sürdüren Atak Redüktör, birçok sektöre hizmet veriyor. Kaliteleri ile tanınan markaların bayiliğini yürüten firma, müşterilerine daha iyi hizmet sunabilmek için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

A+ A-

ADANA/DÜNYA

Adana Metal Sanayi Sitesi'ndeki tesislerinde güç aktarma sistemleri alanında faaliyet gösteren Atak Redüktör, müşteri odaklı hizmet anlayışı ile bölgedeki sanayi sektörüne hizmet veriyor.
2002 yılında Seyhan ilçesinde 100 metrekarelik alanda redüktör satışı konusunda çalışmaya başladıklarını belirten Atak Redüktör Pompa Ltd. Şti. Genel Müdürü Atilla Yağmur, "Daha sonraki yıllarda pazar ihtiyaçları doğrultusunda; Yıldız Dişli Pompa, Lobe Pompa, Pomkar Diyafram Pompa, Deko Mono Pomp Pompa, TMM Blower, KEM-P ve OMB (İtalyan) vibrasyon motorları elektrik motorları bayilikleri oluşturarak, bölgede güç aktarma sistemleri için gerekli ürünleri Adana’ya kazandırmış olduk” diye konuştu.
2015 yılında Metal Sanayi Sitesi'nde bulunan 500 metrekarelik yeni yerlerine taşındıklarını anlatan Yağmur, sözlerini şu şekilde sürdürdü: "Bölgenin ihtiyaçlarına daha hızlı cevap verebilmek amacı ile belli ürünleri stoktan teslim etmeye başladık. Oldukça geniş bir sektöre sahibiz. Çünkü redüktörler, hareket için viskoz pompalar, melas, glikoz, çikolata, dondurma, gres yağı gibi viskozitesi yoğun akışkanların transferi için gerekli ve sanayinin her alanında olmazsa olmaz ürünlerdir.”

“Kaliteleri ile tanınan markaların bayisiyiz”
Bayisi oldukları markaların kaliteleri ile tanındığını vurgulayan Yağmur, "Bunlar; İ-MAK Redüktör, Bizcanlı Redüktör ve İtalyan Bonfiglioli markalarıdır. Sektörde kalite olarak kendini kanıtlamış olan bu kuruluşlar, her geçen gün daha iyi ve daha çeşitli modeller sunabilmek için Ar-Ge çalışmalarını aralıksız bir şekilde sürdürmektedirler. Pompa markalarımız ise, Yıldız Dişli Pompa & Lobe Pompa, Pomkar Diafram Pompa ve Deko Monopomp Pompa, vizkos ürünlerin transferinde kullanılmaktadır” dedi.
Atak Redüktör'ün kuruluşundan beri müşteri odaklı çalışmayı ilke edindiğini ifade eden Yağmur, şunları aktardı: "Bu özelliğimiz, portföyümüzde bulunan marka bilinirliği ve kalitesi ile birleşince bölgemizde sanayi hizmet sektörüne kazandırılmış iyi bir markayız."

“Yeni çalışmalar yapıyoruz”
Firmalarının hedefleri hakkında da bilgi veren Atilla Yağmur, konu hakkında şunları aktardı: "Portföyümüzde bulunan ürünlerle ve bölgemizde gelişmekte olan zeytin sektörüne yönelik fermantasyon için gerekli blower ve pompa ekipman tedariki ile pazarda daha iyi yerlere gelmek amacıyla satış ve pazarlama konusunda yeni çalışmalar yapıyoruz. Önümüzdeki süreçte kendi içimizde branşlaşmış personel ile işin proje kısmında gerekli hizmetleri vermeyi planlıyoruz.”
Çalıştıkları alanın sanayi sektörü olduğunu ve tedarikçi firma olma özelliklerinden dolayı bölgedeki sanayi kuruluşlarının genel durumunun da çalışmalarını doğrudan etkilediğini ifade eden Yağmur, "Adana bölgesinde yeterince yeni fabrika yatırımı, istihdamı veya çalışmakta olan fabrikaların kapasite artışı yapılamıyor. Bölge konumundan dolayı zor bir süreçten geçiyor. Ancak, Adana geçmişte olduğu gibi yine bölgesinde potansiyel iş imkânı yaratabilecek bir güce sahip. Bizler önümüzdeki süreçte daha fazla mücadele ederek, hep ileriye yönelik hedeflerimizi belirlemeliyiz” diye konuştu.
Türkiye'nin çevresindeki ülkelerde yaşanan olayların ekonomiyi etkilediğinin altını çizen Yağmur, sözlerini şu şekilde noktaladı: “Ayrıca, Adana teşvik uygulamalarından çevre illere oranla daha düşük seviyede yararlanıyor. Bu ve benzeri nedenlerle 2017 yılında hedeflerimize ulaşamadık. Ancak, yine de 2018 için büyüme hedeflerimiz devam ediyor.”