Assan Alüminyum, AHR Expo 2018 Fuarı’na katıldı

Kibar Holding bünyesinde faaliyet gösteren Assan Alüminyum, dünyanın en önemli ısıtma, soğutma ve havalandırma organizasyonlarından biri konumunda olan AHR Expo 2018 Fuarı’nda, sektörünün önde gelen firmaları ile bir araya geldi.

A+ A-

Türkiye’nin önde gelen sanayi gruplarından Kibar Holding bünyesinde faaliyet gösteren Assan Alüminyum, dünyanın en önemli ısıtma, soğutma ve havalandırma organizasyonlarından biri olan AHR Expo 2018’de yerini aldı. Amerika Birleşik Devletleri’nin Chicago şehrinde düzenlenen etkinlikte, şirketin Kuzey Amerika’daki gelişim stratejisi kapsamında önemli adımlar atıldı.
Isıtma, soğutma ve havalandırma sektörünün 86 yıldır buluşma noktası olan AHR Expo, bu yıl 22-24 Ocak tarihleri arasında Chicago’daki McMormick Palace’da gerçekleştirildi. 2 binden fazla katılımcıya ev sahipliği yapan etkinlik, 165 ülkeden 65 binin üzerinde kişiyi ağırladı.

Güngör: “Önemli bir adım”


AHR Expo 2018 Fuarı’nın global hedeflerindeki önemine vurgu yapan Assan Alüminyum Genel Müdürü Göksal Güngör, “Amerika ofisimizin kurulmasıyla beraber, AHR Expo’ya katılımımızın, Kuzey Amerika faaliyetlerimizin gelişimi için önemli bir adım olacağı kanaatindeyim. Global kültüre sahip bir şirket olma vizyonumuzun yansıması olarak; Kuzey Amerika pazarına hizmet verecek Chicago ofisimizin varlığı ile önemli gelişmeler sağlamayı hedefliyoruz” diye konuştu.
Almanya, Fransa, İngiltere ve Hollanda gibi Avrupa Birliği (AB) ülkeleri başta olmak üzere, dört kıtada 70’ten fazla ülkeye ihracat yaptıklarını aktaran Güngör, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Hizmet verdiğimiz ambalaj, dayanıklı tüketim, otomotiv ve inşaat gibi sektörlerin hepsinin farklı alanlarına yönelik önemli pazar paylarına sahip olduğumuz ürünlerimiz bulunuyor. Özellikle, finstok uygulamalarına yönelik alüminyum folyo ürünlerinde Avrupa’nın önde gelen üreticileri arasında yer alıyoruz. Ayrıca, çeşitli ülkelerdeki lojistik tesislerimiz ile de müşterilerimize özel tedarik zinciri çözümleri sunuyoruz. Üretiminin yaklaşık yüzde 75’ini ihraç eden firmamız, her yıl birçok müşterisi tarafından yılın tedarikçisi unvanına lâyık görülüyor. Bizi bu noktaya taşıyan, esnek ve müşteri odaklı çalışma anlayışımızdır. Güvenilirlik, esneklik ve yenilikçilik Assan Alüminyum’un temel değerleridir. Daha kaliteli ve daha verimli çıktılar elde etmek amacıyla sürekli iyileştirme çalışmalarını sürdürüyoruz.”

“Sektörümüzde lider konumdayız”
Şirketin geçen yılki performansı hakkında da bilgiler veren Göksal Güngör, şunları aktardı: “İstanbul Tuzla ve Kocaeli Dilovası tesislerimizdeki yıllık 300 bin tona ulaşan kurulu kapasitemizle, Türkiye’nin yassı alüminyum sektörünün lider kuruluşuyuz. Ayrıca 100 bin tona ulaşacak olan mevcut alüminyum folyo üretim kapasitemizle de, Avrupa’nın üçüncü büyük üreticisi konumunda olacağız. Her geçen yıl verimliliğimizi ve kapasite kullanımımızı artırıyoruz. 2017 senesi içinde döküm ve folyo üretim kapasitelerimizi artırmaya yönelik önemli yatırımlara imza attık. Yatırımların ilk aşaması kapsamında, Dilovası’nda iki yeni döküm hattımızı ve folyo haddemizi devreye aldık. 2017’yi yurtiçinde yüzde 8 büyüme ve 265.500 tonluk sevkiyat rakamıyla hedeflerimize uygun olarak başarılı bir şekilde kapattık. Bu sene ise, hedefimizi yine önemli bir artışla 281.000 ton olarak belirledik.”