Arçelik, ‘Ar-Ge Liderliği Özel Ödülü’nü kazandı

Arçelik, Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından organize edilen İnovasyon Haftası kapsamında gerçekleştirilen İnovaLig Ödül Töreni’nde ‘Ar-Ge Liderliği Özel Ödülü’ne lâyık görüldü.

A+ A-

Arçelik, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından düzenlenen Türkiye İnovasyon Haftası’na bu yıl da ‘Stratejik Partner’ olarak destek verdi. Ar-Ge ve inovasyon alanındaki başarısını her yıl aldığı ulusal ve uluslararası ödüllerle taçlandıran Arçelik, etkinlikte ‘Ar-Ge Liderliği Özel Ödülü’ne lâyık görüldü. Koç Holding Dayanıklı Tüketim Grubu Başkanı Fatih Kemal Ebiçlioğlu, ödülü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldı.

Ebiçlioğlu: “Stratejimizin odak noktası inovasyon”
Türkiye’deki önemli etkinliklerden biri olan İnovasyon Haftası’nda ‘Ar-Ge Liderliği Ödülü’nü almaktan dolayı büyük mutluluk duyduklarını aktaran Fatih Kemal Ebiçlioğlu, “Arçelik olarak dünyanın farklı noktalarındaki 17 Ar-Ge merkezimizle global trendler ışığında yenilikçi ve akıllı teknolojiler geliştiriyoruz. Sensör teknolojileri, uzaktan erişim protokolleri, ileri veri analitiği ve siber güvenlik algoritmaları alanlarında gerçekleştirdiğimiz Ar-Ge faaliyetlerini; ürünlerin performansının daha tasarım aşamasında bilgisayar ortamında hesaplanmasını olanaklı kılan bileşen bazlı modelleme ve ileri analiz yöntemleri ile birleştiriyoruz. İnovasyonu stratejimizin odak noktasına alıyor ve global Ar-Ge ağımızı genişletmeye devam ediyoruz” dedi.