Apel ürün ailesi üç yeni ürünle genişliyor

Beta Kimya'nın Ar-Ge Merkezi Belgesi ile tescillenen yüksek teknolojili üretim tesislerinde Türk mühendisleri tarafından geliştirilen yeni teknik aerosol ürünler, tamamen yerli üretim olma özelliğiyle de öne çıkıyor.

A+ A-

Beta Kimya

Türkiye’nin en büyük yapıştırıcı ve tutkal üreticilerinden Beta Kimya, jenerik markası Apel ile ürün ailesini genişletmeyi sürdürüyor. Teknik aerosoller kategorisinde şirket; fren balata temizleyici, kalıp ayırıcı ve pas sökücü olmak üzere üç yeni çok amaçlı ürün sunuyor. Ar-Ge Merkezi Belgesi ile tescillenen yüksek teknolojili üretim tesislerinde Türk mühendisleri tarafından geliştirilen yeni teknik aerosol ürünler, tamamen yerli üretim olma özelliğiyle de öne çıkıyor.

Maksimum temizlik ve üstün hız
Apel fren balata temizleyici; başta otomotiv sektörü olmak üzere yağlı motor parçaları, şanzıman, diferansiyel, fren diski ile debriyaj aksamlarında üstün temizlik görevi görüyor. Hızlı uçuculuğu sayesinde katılaşmış yağlar dâhil hiçbir kalıntı ve tortu bırakmadan maksimum temizlik sağlayan ürün ile bakım, tamir ve servis işlerinde zamandan da tasarruf ediliyor. Apel fren balata temizleyici, dar alanlardaki yağ ve kiri çözmesinin yanı sıra döşemelerdeki ağır yağ lekelerini çıkarmada da güvenle kullanılabiliyor.

Mükemmel sonuçlara imza atıyor
Günlük yaşamın her alanında kullanılan pek çok ürün üzerindeki bağlantı elemanının güvenle birbirinden ayrılmasını sağlayan Apel pas sökücü ise, atölyelerden ofislere, teknelerden her türlü makina aksamına kadar mükemmel sonuçlara imza atıyor. Kusursuz pas sökme özelliğinin yanı sıra pas önlemeyi de sağlayan ürün, sıkışmış ve kilitlenmiş parçalarla, cıvata ve somun bağlantılarının da zahmetsiz bir şekilde sökülmesine yardımcı oluyor.

İşlevsel bir ürün olarak öne çıkıyor
Sanayi ve üretimde kullanılan makinalarda iki farklı yüzeyin zarar görmeden birbirinden ayrılmasına imkân veren Apel kalıp ayırıcı da, inovatif ve işlevsel bir ürün olarak öne çıkıyor. Tekstil makinaları, hareketli plastik dişliler, sürgülü raylar, pencere kanalları ve makinaların az yağlanan bölümlerinde kolay çalışma sağlayan ürün, istenmeyen sesleri de engelliyor. Plastik enjeksiyon makinalarında plastik malzemenin diğer kalıplara yapışmasını engelleyen Apel kalıp ayırıcı, yüzeylerdeki deformasyonun da önüne geçiyor.