Ankiros/Annofer/Turkcast, 25-27 Ekim’de gerçekleştirildi

Hannover Messe Ankiros Fuarcılık A.Ş. tarafından organize edilen ve binin üzerinde firmanın katıldığı Ankiros/Annofer/Turkcast 2018, 25-27 Ekim tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde ziyaretçilerini ağırladı.

A+ A-

Ankiros 2018 (14. Uluslararası Demir Çelik ve Döküm Teknolojileri, Makina ve Ürünleri İhtisas Fuarı), Annofer 2018 (13. Uluslararası Demirdışı Metaller Teknoloji, Makina ve Ürünleri İhtisas Fuarı) ve Turkcast 2018 (8. Döküm Ürünleri İhtisas Fuarı), 25-27 Ekim tarihleri arasında İstanbul’da Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlendi. Fuar üçlüsü hem katılımcı, hem de ziyaretçi bazında 2018 yılında kendi rekorunu kırdı.

“Etkinliğe binin üzerinde firma katıldı”
Hannover Messe Ankiros Fuarcılık A.Ş. tarafından düzenlenen etkinliğe, 46 ülkeden katılım olduğunu aktaran yetkililer, “401’i yerli, 619’u yabancı olmak üzere toplam bin 20 firma, standlarında sektörün önde gelen uzmanlarıyla, yeni yatırımlar için Türkiye’nin potansiyel fırsatlarını değerlendirmek isteyen yabancı firmalar ve aynı zamanda farklı ülkeler ile işbirliği yapmak isteyen yerli şirketlerle bir araya geldiler. Fuar böylece, katılımcı bazında kendi rekorunu kırmış oldu. Etkinlikte ayrıca uluslararası ziyaretçilerin ve delegasyonların yoğun katılımı dikkat çekti” diye konuştular.“Eş zamanlı etkinlikler de gerçekleştirildi”
Ankiros/Annofer/Turkcast fuar üçlüsünün, gerek ticari, gerekse bilgi alışverişi açısından metalurji dünyasının merkez noktası olduğunu savunan yetkililer, konuşmalarına şöyle devam ettiler: “Uluslararası Döküm Kongresi’, ‘Metalurji Malzeme Kongresi’ ve ‘Çelik Zirvesi’ gibi eş zamanlı düzenlenen etkinliklerle, sektörel gelişmeler ve akademik araştırmalar tartışıldı. Bunun yanında; ‘3. TÜDÖKSAD Erdoğan Nas Çevre Ödülleri’ töreni ve ‘Poster Sergisi’, ‘Hakan Karakaya Döküm Heykel Sergisi’, ‘5. Dökümün Fotoğrafları Sergisi’ ve önceki fuarlarda da büyük ilgi gören ‘Cevdet Usta ile Döküm Yapıyoruz’ etkinliğinde katılımcılar gerçek bir döküm deneyimi yaşadılar.”
Yetkililer son olarak, katılımcıların büyük bir çoğunluğunun 5-7 Kasım 2020 tarihleri arasında tekrar kapılarını açacak olan etkinlik için rezervasyonlarını yaptırdıklarını da sözlerine eklediler.